Wiktor Barański nie żyje. Wójt gminy Tarnowiec miał 53 lata

Polska
Wiktor Barański nie żyje. Wójt gminy Tarnowiec miał 53 lata
Facebook/Gmina Brzyska
Nie żyje wójt Tarnowca

Wiktor Barański zmarł nagle w trakcie pracy w urzędzie gminy Tarnowiec (woj. podkarpackie) w wieku 53 lat. Samorządowiec pełnił swój urząd przez ponad rok. Zastąpił na stanowisku Jana Czubika, który również zmarł w trakcie kadencji.

Wiktor Barański wygrał wybory uzupełniające na wójta gminy Tarnowiec w powiecie jasielskim w czerwcu biegłego roku. Łącznie otrzymał 1438 głosów - ponad 50 proc. wszystkich oddanych. Przeprowadzenie wyborów konieczne było po śmierci poprzedniego wójta Jana Czubika, który zmarł po przegranej walce z chorobą w wieku 72 lat.

 

ZOBACZ: Nie żyje Franciszek Pieczka. Miał 94 lata

 

Z informacji portalu jaslo.naszemiasto.pl Barański zmarł nagle podczas pracy w urzędzie. W związku ze śmiercią wójta Urząd Gminy w Tarnowcu jest nieczynny w środę. Z kolei przewodniczący rady gminy Michał Dłuski odwołał sesję rady, która miała rozpocząć się o godz. 14.

 

Kolejny wójt zmarł podczas trwania kadencji

Barański na co dzień mieszkał w Dobrucowej. Był pracownikiem Urzędu Gminy Tarnowiec od maja 1997 r. Zaczynał od stanowiska inspektora do spraw obrony cywilnej, przez kierownika Wydziału Spraw Obywatelskich i kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, do zastępcy wójta Jana Czubika.

 

 

Po Czubiku to drugi wójt gminy, który zmarł w trakcie trwania kadencji samorządowej 2018-2023. Z kolei w 2009 r. po długiej i ciężkiej chorobie w wieku 62 lat w Tarnowcu zmarł wójt Krzysztof Szajnicki.

bas/wka/polsatnews.pl/jaslo.naszemiasto.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie