"Debata dnia". Marcin Kierwiński: Macierewicz prędzej czy później trafi do więzienia

Polska
"Debata dnia". Marcin Kierwiński: Macierewicz prędzej czy później trafi do więzienia
Marcin Kierwiński z PO w programie "Debata dnia"

- Zamiast orderów Antoni Macierewicz powinien szykować szczoteczkę do zębów, bo prędzej czy później trafi z tą szczoteczką do więzienia - zapowiedział Marcin Kierwiński z PO w programie "Debata dnia". - Rozumiem, że to jest zapowiedź. Gdyby Platforma Obywatelska wygrała wybory, to nie będzie tutaj podziału władzy, prokuratury, sądów - odpowiedział Marcin Porzucek, poseł PiS.

Prezydent Andrzej Duda wręczył w piątek zasłużonym dla Rzeczypospolitej najwyższe odznaczenia państwowe - Ordery Orła Białego. Wśród wyróżnionych znaleźli się założyciele i działacze KOR - były szef MON Antoni Macierewicz, Mirosław Chojecki i Piotr Naimski. I to własnie uhonorowanie tego pierwszego stało się przedmiotem dyskusji w programie Agnieszki Gozdyry "Debata Dnia".

"Nielogiczna decyzja prezydenta" 

Swoje zdecydowane zdanie na ten temat wyraził Marcin Kierwiński z PO. - Po ujawnieniu ostatnich kłamstw Macierewicza, tego typu decyzja pana prezydenta jest kompletnie nielogiczna, kompletnie niezrozumiała i kompletnie nakierowana na wewnętrzne interesy PiS-u. Muszę powiedzieć, że tą decyzją Andrzej Duda uderzył w twarz połowę polskiego społeczeństwa, a może nawet więcej - powiedział i dodał, że mowa o tych, którzy "nie wierzą w chore teorie Antoniego Macierewicza".

 

ZOBACZ: "Debata Dnia". Politycy założyli się o to, czy PiS wygra kolejne wybory

 

- Ja rozumiem, że Macierewicz ma swoją kartę, jeśli chodzi o KOR, to jest piękna karta. Ale po 89' roku ten człowiek wszystko co robił - to szkodził Polsce - argumentował polityk PO zarzucając byłemu szefowi MON "niszczenie polskich służb specjalnych i armii". 

 

- I kwestia smoleńska, czyli masowa zbrodnia - nie boję się tego powiedzieć - zbrodnia popełniona na polskim narodzie, która będzie przez wiele lat jeszcze miała swoje skutki. Zbrodnia siania nienawiści, podziałów głębokich - mówił Kierwiński. 

 

Kierwiński: Macierewicz trafi do więzienia 

- Zamiast orderów pan Macierewicz powinien szykować szczoteczkę do zębów, bo prędzej czy później trafi z tą szczoteczką do więzienia - zapowiedział Kierwiński i dodał, że "nie uniknie sądu, za to co zrobił Polakom, za kłamstwa odpowie przed polskim sądem".

 

Politykowi PO odpowiedział Marcin Porzucek z PiS. - Rozumiem, że to jest zapowiedź. Gdyby Platforma Obywatelska wygrała wybory, to nie będzie tutaj podziału władzy, prokuratury, sądów - wymieniał. 

 

ZOBACZ: "Debata dnia". Janusz Kowalski o dymisji Kaczmarczyka: Za co on stracił stanowisko?

 

-  Pan Kierwiński już wydał wyrok na Antoniego Macierewicza, bo on jest sądem, bo on, pan Tusk i tym podobni będą sądzić ludzi w Polsce. Więc rozumiem, że to ma być zapowiedź demokratyzacji, o której tak często mówicie - zwrócił się do swojego przedmówcy.

 

- Ja powiedziałem bardzo jasno, że pan Macierewicz stanie przed polskim, wolnym niezależnym sądem - odpowiedział Kierwiński. 

Dziambor: Polska nieprzygotowana do sądzenia polityków 

- To wymachiwanie szabelką jak to Platforma, kiedy będzie rządziła, to wszystkich tych aferzystów i złych ludzi z PiS powsadza - skomentował spór między oboma panami Artur Dziambor z Konfederacji.

 

ZOBACZ: "Debata Dnia". Płażyński broni Macierewicza ws. katastrofy smoleńskiej. "W tej sprawie nie kłamię"

 

Zaznaczył, że "trzyma kciuki, ale chce zobaczyć podstawę prawną". - Ponieważ ani SLD, ani Platforma, ani PSL, ani PiS nie przygotowały Polski i polskiej polityki, życia publicznego do tego, żeby oczyścić się z ludzi, którzy sprzeniewierzyli się społeczeństwu i np. źle wydawali środki publiczne - wymieniał Dziambor i oznajmił, że w Polsce nie ma prawa, które rozlicza polityka za jego złe decyzje. - Jest zmowa całej tej ekipy, która rządzi przez 20 lat - dodał. 

 

- Jedyne co mamy to Trybunał Stanu, który jak wiemy jest całkowicie sztuczną instytucją, która nie funkcjonuje tak jak powinna - dodał. 

 

ap/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie