"Debata dnia". Janusz Kowalski o dymisji Kaczmarczyka: Za co on stracił stanowisko?

Polska
"Debata dnia". Janusz Kowalski o dymisji Kaczmarczyka: Za co on stracił stanowisko?
Polsat News
Poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski

- Nie może być tak, że z mediów będziemy się dowiadywali, że jest nam odwoływany minister, ze względu na to że... No właśnie, ze względu na co? - pytał poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski w programie "Debata Dnia". Uznał, że potrzebna jest "twarda rozmowa z koalicjantem", by "wygrać z tymi wszystkimi Tuskami".

Politycy u Agnieszki Gozdyry skomentowali wtorkową dymisję wiceministra rolnictwa Norberta Kaczmarczyka.

 

- Musi być twarda rozmowa z naszym koalicjantem - podkreślił Janusz Kowalski. - Jeżeli standardy mają obowiązywać, muszą wszystkich obowiązywać i tego będziemy się domagać, po to, żeby wygrać z tymi wszystkimi Tuskami - dodał poseł Solidarnej Polski wskazując na siedzącego obok posła Koalicji Obywatelskiej Dariusza Jońskiego.

 

- Najpierw głowa Dworczyka, a potem rekompensata za Kaczmarczyka - stwierdził poseł PSL Marek Sawicki.

Kowalski o dymisji Kaczmarczyka: Nie wiemy za co

- Nie może być tak, że z mediów będziemy się dowiadywali, że jest nam odwoływany minister, ze względu na to że... No właśnie, ze względu na co? Nie wiemy na co - mówił Kowalski.

 

Prowadząca Agnieszka Gozdyra zapytała posła, czy nie wie, za co Kaczmarczyk stracił stanowisko. - Za co? Ciężko pracuje. Uczciwie, za co stracił stanowisko? - pytał Kowalski.

 

WIDEO: "Debata Dnia": politycy o dymisji wiceministra Norberta Kaczmarczyka

 

 

- To, że został dzisiaj odwołany pan minister Kaczmarczyk, to tylko i wyłącznie dlatego, że jest wojna między panem premierem Morawieckim a Ziobro - stwierdził poseł KO Dariusz Joński. - Wyobrażam sobie, że za chwilę pojawią się kwity na Dworczyka, dlatego że teraz będzie pan minister Ziobro szukał haków na Dworczyka - dodał polityk.

 

ZOBACZ: Norbert Kaczmarczyk: Ta sytuacja pomoże w docenieniu ludzi pracy

 

- Mam nadzieję, że jednak nie poleciał za głupotę, tylko coś jest na rzeczy - stwierdził poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko. - CBA sprawdza majątek pana ministra. Tam mieliśmy wątek poddzierżawiania gruntów dla brata ministra. Tu rozmawiamy o wyniku, a nie o przyczynie - dodał poseł.

 

- Ja wierzę, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w tej sprawie będzie bezstronny i jak najszybciej nam to wszystko wyjaśni - mówił Sawicki.

Ciągnik za 1,5 mln złotych na weselu

Głośnym echem pod koniec sierpnia odbiło się wesele wiceministra, na którym dostał ciągnik o wartości 1,5 mln zł. Na wydarzeniu bawiło się 500 osób w tym m.in. politycy Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro, Michał Wójcik i Beata Kempa.

 

ZOBACZ: Patryk Jaki o weselu Norberta Kaczmarczyka: Ja tam przepychu nie widzę

 

We wtorek premier Mateusz Morawiecki przyjął wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka o odwołanie Kaczmarczyka z funkcji.

msm / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie