Sejny. Policja znalazła 3 kg marihuany. Post ze zdjęciami hitem internetu

Polska
Sejny. Policja znalazła 3 kg marihuany. Post ze zdjęciami hitem internetu
KPP Sejny
Sejneńska policja zatrzymała 39-latka podejrzanego o posiadanie trzech kilogramów narkotyków

Policja w Sejnach zamieściła w sieci zdjęcia marihuany zatrzymanej u 39-latka, która na czarnym rynku ma być warta 150 tys. zł. Post podbija internet, ze względu na wątpliwą jakość "zdobyczy" kryminalnych. "Nawet policjantom majeran wcisnęli", "Strach mieć przyprawy w domu", "Mam taki koper w zamrażarce" - to tylko niektóre z popularniejszych komentarzy internautów.

Mieszkaniec powiatu sejneńskiego - jak donoszą na stronie Komendy Powiatowej Policji w Sejnach funkcjonariusze - usłyszał już zarzuty, a najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

 

Do wykrycia podejrzanego o posiadanie narkotyków przysłużył się policyjny pies "Jankesz" z suwalskiej jednostki. Jego nos zaprowadził kryminalnych na strych budynku gospodarczego i do domu mężczyzny, gdzie znaleziono łącznie trzy kilogramy nielegalnej substancji.

Marihuana warta 150 tys. zł. 39-latek z zarzutami

Wstępne badanie narkotestem potwierdziło, że 39-latek miał u siebie konopie. Policjanci oszacowali wartość zabezpieczonych łodyg i jeszcze nie w pełni rozwiniętych liści na 150 tysięcy złotych, jakie mogliby zapłacić za nie chętni klienci na czarnym rynku.

 

"Mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Sejnach usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających" - czytamy w komunikacie KPP Sejny.

Zdjęcia policyjnej zdobyczy hitem. Internauci nie kryją rozbawienia

Jednak to nie wymiar kary ani wartość znalezionej przez mundurowych marihuany wywołały lawinę komentarzy użytkowników w mediach społecznościowych. Opublikowany 16 września na facebookowym profilu Podlaskiej Policji post przedstawia trzy zdjęcia suszu, które miał na swojej posesji 39-latek.

 

Od chwili publikacji materiał polubiono ponad pięć tys. razy, a pod udostępnionym 200 razy wpisem zamieszczono ponad trzy tysiące komentarzy.

 

 

"Nawet policjantom majeran wcisnęli", "Kocimiętka dla psa, tego jeszcze nie grali", "Strach mieć przyprawy w domu", "To na zdjęciach to rozmaryn?", "Mam taki koper w zamrażarce", "Drogie te zioła prowansalskie", "Wygląda jak jakaś samosiejka" - to tylko niektóre z popularniejszych komentarzy internautów.

 

Post zaczął zdobywać coraz większy zasięg w mediach społecznościowych, zwracając na siebie uwagę nawet prowadzących profil "Make Life Harder" na Instagramie, który obserwuje ponad milion użytkowników. "Prawie nam umknęła ta perełka" - brzmi podpis autora.

 

Screen z relacji Instagram/Make Life Harder
Screen z relacji "Make Life Harder" na Instagramie

O komentarz na temat znalezionej przez policjantów z Sejn rośliny oraz "fenomenu" wpisu Podlaskiej Policji na Facebooku zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, podinspektora Tomasza Krupy. Niestety do momentu publikacji tego artykułu podinspektor był nieosiągalny.

map/ml / policja.gov.pl / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie