Podkarpackie: Policjanci CBŚP zatrzymali mężczyznę ściganego listem gończym. Ukrywał się w saunie

Polska
Podkarpackie: Policjanci CBŚP zatrzymali mężczyznę ściganego listem gończym. Ukrywał się w saunie
Policja Polska
Policja zatrzymała mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Ukrywał się w skrytce przygotowanej w siedzisku sauny

Grzegorza B. poszukiwano od lipca 2021 roku. Był ścigany m.in. za handel narkotykami, podżeganie do pobicia oraz nielegalne posiadanie broni i amunicji. Złapano go w prywatnym domu ukrytego w specjalnej skrytce, która znajdowała się w... siedzisku wewnątrz sauny.

Grzegorz B. był pierwotnie poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego w lipcu 2021 roku, a następnie na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego w marcu 2022 roku przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Aresztowali go policjanci z Zarządu w Katowicach i z grupy tzw. łowców cieni Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

 

ZOBACZ: Indie. Próbował przemycić ponad pół kilograma złota. Nie uwierzysz, gdzie je ukrył

 

Mężczyzna jest podejrzany m.in. o handel narkotykami, podżeganie do pobicia, płatną protekcję, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz udaremnienie postępowania egzekucyjnego.

 

Policja zatrzymała mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Ukrywał się w skrytce przygotowanej w siedzisku saunypolicja.pl
Mężczyzna ukrywał się w skrytce przygotowanej w siedzisku sauny

Z ustaleń funkcjonariuszy CBŚP wynikało, że poszukiwany zmieniał często miejsca pobytu. W końcu ustalono, że ukrywa się obecnie na terenie województwa podkarpackiego. Tam, podczas przeszukiwania prywatnego domu, policjanci odkryli specjalną skrytkę przygotowaną w pomieszczeniu sauny. Mundurowi ściągnęli drewnianą zasłonę siedziska sauny i znaleźli ukrywającego się Grzegorza B.  

 

Śledztwo nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Katowicach.

jsd/grz
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie