Królowa Elżbieta II. Incydent w Westminster Hall. Mężczyzna dotknął trumny

Świat
Królowa Elżbieta II. Incydent w Westminster Hall. Mężczyzna dotknął trumny
PAP/EPA/UK PARLIAMENT/ROGER HARRIS HANDOUT
Trumna z ciałem królowej w Westminster Hall

Jedna z osób oczekujących w kolejce do oddania hołdu Elżbiecie II podbiegła do trumny i próbowała zdjąć z niej królewski sztandar. Policjanci natychmiast obezwładnili mężczyznę i umieścili go w areszcie. To pierwszy tego typu incydent, od kiedy trumna z ciałem monarchini została wystawiona w Westminster Hall.

Londyńska policja metropolitalna aresztowała mężczyznę, który w nocy z piątku na sobotę podbiegł do trumny z ciałem królowej Elżbiety II wystawionej w Westminster Hall. Do incydentu doszło około godziny 22:00.

 

Z informacji opublikowanych przez portal The Guardian wynika, że mężczyzna wybiegł z kolejki i zdołał wejść na katafalk, gdzie ustawiona jest trumna, następnie dotknął ją i próbował zdjąć królewski sztandar, którym była przykryta. Wówczas został obezwładniony przez funkcjonariuszy.

 

Mężczyzna trafił do aresztu

Brytyjska policja poinformowała w komunikacie, że mężczyzna, który dopuścił się powyższego czynu trafił do aresztu.

 

"Dowództwo Ochrony Parlamentarnej i Dyplomatycznej zatrzymało mężczyznę w Westminster Hall. Został on aresztowany za przestępstwo na podstawie ustawy o porządku publicznym" - brzmi treść oświadczenia Scotland Yard.

 

ZOBACZ: Watykan. Papież Franciszek nie weźmie udziału w pogrzebie królowej Elżbiety II

 

Był to pierwszy incydent, do którego doszło w Westminster Hall, gdzie trumna z ciałem Elżbiety II wystawiona jest na widok publiczny od środy. Przez salę znajdującą się w Pałacu Westminsterskim, obok ustawionej na katafalku trumny, można przejść i oddać hołd zmarłej monarchini. Brytyjczycy aby pożegnać się z królową, muszą odstać kilkanaście godzin w kolejce.

 

Trumna z ciałem Elżbiety II ma tam pozostać do poniedziałku 19 września, czyli dnia pogrzebu.

 

mms/ml / The Guardian
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie