Patryk Jaki o weselu Norberta Kaczmarczyka: Ja tam przepychu nie widzę

Polska
Patryk Jaki o weselu Norberta Kaczmarczyka: Ja tam przepychu nie widzę
Polsat News
Polityk Solidarnej Polski Patryk Jaki

- Polacy zawsze robią z igły widły - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Patryk Jaki, komentując wesele wiceministra rolnictwa Norberta Kaczmarczyka. Dodał, że przepychu na tej imprezie nie widział. Polityk Solidarnej Polski stwierdził także, że Niemcy chcą obalić rząd w Warszawie. - Zamiast suwerennej władzy Berlin w Polsce "ustawi słupa" w postaci Donalda Tuska - mówił.

Patryk Jaki skomentował wesele wiceministra Norberta Kaczmarczyka z Solidarnej Polski, mówiąc, że w Polsce "zawsze robi się z igły widły".

 

- Ja nie zauważyłem na tym przyjęciu przepychu - dodał europoseł. Wyjaśnił, że na weselu nie mógł się pojawić, gdyż był wówczas na urlopie.

 

Odnosząc się do słów profesora Zdzisława Krasnodębskiego, Patryk Jaki powiedział, że źle zrozumiano tę wypowiedź.

 

- Poziom głupoty w debacie publicznej w Polsce jest ogromny - powiedział europoseł. Dodał, że Krasnodębskiemu chodziło o "suwerenność duchową".

Jaki: Podręcznik do HiT jest bardzo potrzebny polskiej szkole

- Każdy naród ma swoją specyfikację duchową - wyjaśnił Jaki. - Rosyjski duch nie zagraża Polsce, gdyż wiemy, że ta ideologia jest zła i jest narzucana siłą - przekazał polityk Solidarnej Polski. Dodał, że profesor Krasnodębski zwrócił uwagę, że propaganda Zachodu jest trudniejsza do odszyfrowania.

 

- Co wtedy, gdy inwestor, dajmy na to niemiecki, wykupi polskie media i będzie promować "swoje" wartości? To nie będzie propaganda tak oczywista i właśnie dlatego jest groźniejsza - wyjaśnił europoseł Jaki.

 

- Polska zawsze wyróżniała się wolnością - powiedział europoseł. Dodał, że Polacy zawsze byli także narodem moralnym.

 

ZOBACZ: Premier Morawiecki: Środki unijne z KPO zostaną przekazane na przełomie roku

 

- Widać to w ogromnej pomocy udzielonej Ukrainie. Polskość to gotowość do pomocy - przekazał europoseł.

 

Patryk Jaki powiedział, że polski model duchowy jest atrakcyjniejszy. - A Unia chce przez wprowadzenie "gender" to zmienić. Podstępnie się Polakom podsuwa inne rozwiązania kulturowe - wyjaśnił europoseł. Dodał, że Rosjanie nie podsuną nam nic, bo jest ten przekaz nieatrakcyjny ani w formie ani w treści.

 

- Podręcznik do przedmiotu historia i teraźniejszość jest dobry - powiedział Patryk Jaki. Przekazał, że nie ma idealnych książek i każdą warto poprawić. - Ale uważam, że ten podręcznik jest potrzebny polskiej szkole i można się z niego dużo nauczyć - przekazał europoseł. Dodał, że profesor Roszkowski jest dziś bezpodstawnie atakowany, tak jak za czasów komunistycznych. - Wówczas musiał przez to publikować pod zmienionym nazwiskiem - powiedział Jaki. 

Patryk Jaki: Niemcy pozwolili Rosji zaatakować Gruzję, bo w zamian dostawali tani gaz

Polityk Solidarnej Polski zauważył, że pieniądze z KPO będą, ale Polska musi zmienić strategię. - Nie jesteśmy bezbronni w relacjach z Unią - przekazał Jaki. Dodał, że Polska musi zrozumieć, że Niemcom się "sypie koncepcja geopolityczna".

 

- Berlin nie podzieli się już Europą z Rosją, tak jak planował - wyjaśnił Jaki. Dodał, że Niemcy pozwalali Rosji atakować Gruzję, bo w zamian dostawali tani gaz.

 

Europoseł Solidarnej Polski zauważył, że obecny rząd w Warszawie tak denerwuje Niemcy, bo siła Polski rośnie i Berlin to zauważył.

 

ZOBACZ: Burmistrz, który zakazał podręcznika do HiT, zaprosił ministra. Jest odpowiedź Czarnka

 

- Nikt nie chce na Zachodzie silnego rządu nad Wisłą - powiedział Patryk Jaki.

 

- Jeśli Polska byłaby słaba, to dostałaby te pieniądze - wyjaśnił europoseł. Dodał, że obecnie Niemcy nie chcą dać Polsce środków z KPO, bo wtedy stanie się ona zbyt mocna.

Patryk Jaki: Niemcy chcą obalić rząd w Polsce i "ustawić słupa" w postaci Tuska

- Tusk dogadał się z Berlinem - powiedział europoseł. - Oni chcą Tuska, bo to człowiek, którym da się sterować - wyjaśnił. Jaki dodał, że Niemcy chcą obalić rząd w Polsce i "postawić słupa" w postaci Tuska i Sikorskiego.

 

- Suwerenność to ważna dla Polaków sprawa. Sadzę, że rodacy będą wiedzieli jak wybrać. Bo pieniądze z KPO są po to, aby zbudować państwo federacyjne - powiedział Jaki. Dodał, że Niemcy zapisali sobie w umowie koalicyjnej, że należy pozbawić Polskę prawa veta.

 

WIDEO - Patryk Jaki: Silna i podmiotowa Polska bardzo denerwuje Niemcy 

 

 

Patryk Jaki powiedział, że jest rozczarowany słowami Franciszka o wojnie w Ukrainie. - To jest dramat. Pocieszam się myślą, że byli gorsi papieże - powiedział europoseł. Dodał, że dla katolików jest nadal nadzieja, bo papież nie wypowiadał się ex cathedra.

 

- Na całym świecie jest tendencja, że człowiek im starszy, tym bardziej jest konserwatywny. Pomysł lewicy, że można zrobić wszystko, jest atrakcyjny - przekazał europoseł. Patryk Jaki powiedział, że o młodych trzeba walczyć. - Recepty liberalne mogą być łatwiejsze, ale jestem przekonany, że są błędne - podsumował europoseł.

 

Poprzednie odcinki programu "Gość Wydarzeń" możesz obejrzeć tutaj.

mbl/arż/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie