Potęgowo. Skradziona fotopułapka robi zdjęcia wnętrza domu. Urzędnicy apelują do złodzieja

Polska
Potęgowo. Skradziona fotopułapka robi zdjęcia wnętrza domu. Urzędnicy apelują do złodzieja
Facebook/Gmina Potęgowo
Jedno ze zdjęć wykonanych w domu sprawcy

Władze gminy Potęgowo (Pomorskie) apelują do złodzieja, który przywłaszczył sobie fotopułapkę, będącą własnością gminy. W przypadku braku odpowiedzi i niezwrócenia rejestratora sprawa zostanie przekazana na policję. Ustalenie sprawcy prawdopodobnie będzie formalnością - urządzenie bowiem robi zdjęcia wnętrza jego domu.

Fotopułapka to urządzenie zasilane bateryjnie, które działa w trybie uśpienia do momentu, gdy zamontowany w niej czujnik wykryje ruch w oku kamery. Pułapka rejestruje obraz, a następnie wysyła zdjęcie do właściciela rejestratora. Urządzenia najczęściej są wykorzystywane do ścigania osób, które nielegalnie porzucają swoje śmieci w lasach oraz do obserwacji dzikich zwierząt.

 

ZOBACZ: Podkarpackie: Nietypowe włamanie w Rzeszowie. Złodziej brał prysznic i robił sobie kanapki

 

W ostatnim czasie fotopułapka z gminy Potęgowo wykonuje nietypowe zdjęcia. Została bowiem przeniesiona do wnętrza domu. Osoba, która bezprawnie ją przywłaszczyła prawdopodobnie nie zdaje sobie z tego sprawy.

Potęgowo. Ukradł fotopułapkę. Sprawa może trafić na policję

Na zdjęciu opublikowanym przez przedstawicieli gminy na Facebooku widać m.in. miskę z charakterystycznym wzorem, książkę, komodę i włączony telewizor. To jedno z wielu zdjęć, które wykonało urządzenie.

 

 

"Zwracamy się z prośbą do osoby, która przywłaszczyła sobie fotopułapkę będącą własnością gminy o jej zwrot do jutra, tj. do 9 września 2022 r. w sekretariacie Urzędu Gminy w Potęgowie (pok. 14)" - napisali w czwartek urzędnicy.

 

W przypadku, gdy "zguba" nie wróci do prawowitych właścicieli, sprawą zajmie się policja.

bas / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie