Królowa Elżbieta nie żyje. Taki "znak" pojawił się na niebie

Świat
Królowa Elżbieta nie żyje. Taki "znak" pojawił się na niebie
Facebook/Leanne Bethell/PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Formacja chmur na brytyjskim niebie pojawiła się tuż po śmierci królowej Elżbiety

Zaledwie godzinę po śmierci brytyjskiej monarchini nad jednym z angielskich miast pojawiła się formacja chmur przypominająca sylwetkę Elżbiety II w swoim charakterystycznym kapeluszu. Zdjęcie nieba stało się wiralem, które udostępniono do tej pory prawie 40 tys. razy. Ale podobnych "znaków" było więcej.

Mieszkanka angielskiego Telford Leanne Bethell podzieliła się w mediach społecznościowych obrazem nieba, na którym chmury ukształtowały się w formację przypominającą brytyjską królową.

 

Ten spektakularny widok, oświetlony przez promienie popołudniowego słońca, został uchwycony zaledwie godzinę po śmierci Elżbiety. Autorka zdjęcia zwróciła uwagę, że chmury wyglądają niezwykle podobnie do królowej w swoim charakterystycznym kapeluszu.

Królowa odeszła. Na niebie pojawił się znak

"W drodze do domu Lacey zaczęła krzyczeć 'o mój Boże!' i spanikowałam... Wtedy wskazała palcem ten obraz w chmurach" - napisała w poście na Facebooku, który od chwili publikacji wywołał 19 tys. reakcji internautów.

 

 

Zdjęcie przedstawiające nietypowy kształt chmur wywołało ożywioną dyskusję internautów w komentarzach: "Widzisz to tylko wtedy, gdy szukasz. Może to znak, a może po prostu szukamy znaku z góry, kto to wie" - napisał jeden z nich.

 

ZOBACZ: Co po śmierci królowej? Szczegóły operacji London Bridge

 

Inny użytkownik stwierdził: "Wiem tylko, że ta dama poświęciła nam swoje życie z najwyższym szacunkiem. Spoczywaj w pokoju, królowo Elżbieto II". "Moja dziewczęca Liz zawsze nad nami czuwa" - brzmi kolejny komentarz.

 

Królowa Elżbieta IIPAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA
Królowa Elżbieta II

 

Tego dnia na pochmurnym brytyjskim niebie pojawiło się więcej zjawisk, które część obserwatorów uznała za symbol. Gdy bliscy Elżbiety II już się z nią żegnali w szkockiej posiadłości królowej w Balmoral, nad Pałacem Buckingham pojawiła się podwójna tęcza. Podobna sytuacja zdarzyła się w otoczeniu zamku Windsor.

 

 

Wielu świadków tych widoków mówiło o tym, że królowa "wysłała znak" i że "naprawdę nas opuściła". Jeden z użytkowników Twittera napisał: "Tęcza nad zamkiem w Windsorze sprawiła, że płakałem. Tęczowa Królowa wysłała nam znak".

 

"Tęcza pojawiła się w momencie, gdy Union Jack (flaga Wielkiej Brytanii - red.) został opuszczony do połowy masztu dziś wieczorem. Niezwykły obraz. Żegnaj, Pani" - zwierzył się drugi internauta.

 

 

Komunikat Pałacu Buckingham o śmierci królowej Elżbiety II pojawił się w czwartek o 18:30 czasu lokalnego (19:30 w Polsce). Kilka godzin przed tą informacją członkowie rodziny królewskiej, powiadomieni o złym stanie zdrowia monarchini, przybyli do posiadłości Balmoral, by się pożegnać.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Data pogrzebu i następca tronu

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, Wielka Brytania i kraje Wspólnoty Narodów wejdą teraz w dziesięciodniowy okres żałoby. Pogrzeb państwowy królowej ma odbyć się 19 września, jednak ostateczna data nie została jeszcze publicznie ogłoszona.

 

Udział w ceremonii oprócz najbliższych weźmie ponad 2000 głów państw, premierów i prezydentów, europejscy członkowie rodziny królewskiej oraz kluczowe osobistości życia publicznego z całego świata.

 

Nowym królem Wielkiej Brytanii został Karol III, 73-letni pierworodny syn królowej Elżbiety i jej męża, Filipa.

 

map/ml / dailymail.co.uk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie