Forum Ekonomiczne Karpacz. Stowarzyszenie Program Czysta Polska o paliwie przyszłości

Technologie
Forum Ekonomiczne Karpacz. Stowarzyszenie Program Czysta Polska o paliwie przyszłości
Polsat News
Nesobus - polski autobus wodorowy

- Wierzymy, że wodór jest paliwem przyszłości. A skoro o przyszłości, w naszej strefie odwiedzający będą mogli sami przekonać się, jaka przyszłość ich czeka - mówi Dominika Tarczyńska ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Zapowiada także, że podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu "na własne oczy będzie można zobaczyć jak w praktyce wygląda czysta i zielona energia".

- Zmiana klimatu to dzisiaj jeden z najważniejszych tematów. Naukowcy nie pozostawiają wątpliwości, że potrzebujemy pilnej i głębokiej redukcji emisji gazów cieplarnianych, aby ograniczyć wzrost temperatury do 1,5 C. Zdecydowane decyzje i działania muszą być podejmowane tu i teraz - mówi Dominika Tarczyńska ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska w rozmowie z Interią Biznes.

 

Jak podkreśla, "Stowarzyszenie Program Czysta Polska zostało został założone przez Zygmunta Solorza 3 lata temu, dzisiaj tworzy społeczność składającą się z ponad 300 tys. osób, które chcą wiedzieć, co mogą zrobić aby pomóc naszej planecie".

 

ZOBACZ: Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu! Nowe spoty zachęcające do dbania o środowisko

 

- Jesteśmy po to, by za pomocą ekspertów edukować, informować i inspirować do zmian w naszym najbliższym otoczeniu. Uświadamiamy z jakimi problemami boryka się nasza planeta i jak jej możemy pomóc, zgodnie z naszym hasłem, zaczynając od siebie - dodaje.

 

Zaznacza, że "Forum Ekonomiczne w Karpaczu to doskonała okazja, by pokazać nasze działania". - W naszej strefie będzie można na własne oczy zobaczyć jak w praktyce wygląda czysta i zielona energia, czyli wodór. Zaprezentujemy polski autobus wodorowy, Nesobus, który nie emituje spalin i dodatkowo oczyszcza powietrze - zapowiada.

 

Całą rozmowę z Dominiką Tarczyńską ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska możesz przeczytać tutaj.

 

Materiał partnera.

red / Interia Biznes
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie