Policjanci rozbili gang przemytników narkotyków. Zabezpieczono 112 kg marihuany

Polska
Policjanci rozbili gang przemytników narkotyków. Zabezpieczono 112 kg marihuany
Centralne Biuro Śledcze Policji

Funkcjonariusze rozbili gang zajmujący się przemytem narkotyków z Hiszpanii do Polski. Podczas akcji policjanci przejęli w sumie 112 kilogramów narkotyków o łącznej wartości 5,5 mln złotych. Zakazane substancje transportowane były m.in. w meblach. Zatrzymanym grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z CBŚP przekazali w komunikacie, że gang zajmujący się przemytem narkotyków na ogromną skalę "był rozpracowywany już od jakiegoś czasu".

 

"Jeszcze w minionym roku przekazali służbom niemieckim informacje o przemycie 39 kg marihuany. Wówczas zatrzymano kierowcę, który przemycał narkotyki z Hiszpanii" - czytamy w komunikacie.

Jednorazowo transportowano 50 kg narkotyków

W trakcie śledztwa ustalono, że substancje były "skrzętnie ukrywane pomiędzy legalnych frachtem, aby utrudnić ich wykrycie podczas ewentualnej kontroli".

 

ZOBACZ: Warszawa. Zwłoki niemowlęcia z ranami kłutymi, ranni chłopcy. Matka zatrzymana na cmentarzu

 

"Wszystko wskazuje na to, że jednorazowo transportowano ponad 50 kg narkotyków" - podała policja.

 

Funkcjonariusze CBŚP wraz ze Strażą Graniczną ustalili pojazd, który gang wykorzystywał do przemytu, dzięki czemu udało się zatrzymać dwie osoby i przejąć 79 kg marihuany.

 

Auto, którym przemycano narkotykiCBŚP
Auto, którym przemycano narkotyki

 

"Była to partia narkotyków, która dotarła do Warszawy z Hiszpanii ukryta w meblach. Kolejną część marihuany, tj. 33 kg ujawniono w miejscu zamieszkania trzeciego zatrzymanego" - informowali policjanci.

Narkotyki i nielegalna amunicja

Efektem całej akcji jest zabezpieczenie ponad 112 kilogramów marihuany, która na czarnym rynku jest warta 5,5 miliona złotych. Policjanci zatrzymali też majątek należący do podejrzanych - w sumie 200 tys. złotych oraz nielegalną amunicję. 

 

Jeden z zatrzymanych mężczyznCBŚP
Jeden z zatrzymanych mężczyzn

 

 

Jeden z zatrzymanych usłyszał zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i wewnątrzwspólnotowego nabycia oraz posiadania i udziału w obrocie znacznymi ilościami marihuany.

 

ZOBACZ: Dziwne okoliczności śmierci ubezpieczonych. "Obrzydliwy schemat działania"

 

Pozostałej dwójce zatrzymanych zarzuca się udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz nabycie i posiadanie znacznych ilości marihuany. Sąd Rejonowy Lubin-Zachód zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych trzymiesięcznego aresztu. Grozi im od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. 

mst/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie