Indie: Karuzela runęła z ludźmi w Mohali. "Sporo dzieci" wśród rannych

Świat
Indie: Karuzela runęła z ludźmi w Mohali. "Sporo dzieci" wśród rannych
Twitter
W sieci krąży nagranie z chwili zerwania się karuzeli

Kilkanaście osób jest poszkodowanych po tym, jak podczas festynu w Indiach zerwał się element karuzeli - talerz obracający się 15 metrów nad ziemią. Tamtejsze media przekazały, że wśród rannych są dzieci. Moment katastrofy nagrali jej świadkowie.

Do zdarzenia doszło w mieście Mohali, leżącym w stanie Pendżab. W niedzielę trwał tam festyn, w ramach którego ustawiono wesołe miasteczko.

 

ZOBACZ: Wielkopolska: Porsche zderzyło się z motorowerem. Dwie osoby nie żyją

 

Goście mogli skorzystać m.in. z karuzeli wysokiej na 15 metrów. Mniej więcej z tej wysokości obracający się talerz runął razem z bawiącymi się ludźmi.

Dzieci wśród rannych po katastrofie karuzeli w Indiach

Indyjskie media podają, że co najmniej 16 osób zostało rannych; wśród nich jest "sporo dzieci" - podał portal india.com.

 

 

Jak na razie nie wiadomo, dlaczego konstrukcja karuzeli runęła. Nie ma też informacji, by służby odnotowały ofiary śmiertelne, ani czy maszyna posiadała wszystkie atesty bezpieczeństwa.

 

To kolejny wypadek karuzeli w ostatnim czasie. W sobotę informowaliśmy o podobnym przypadku w czeskim Hawierzowie. Spośród kilkunastu poszkodowanych dwie osoby są w ciężkim, lecz stabilnym stanie.

wka/arż / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie