Mariusz P. ps. "Maniek" miał popełnić 189 przestępstw. Okradał domy i kierowców

Polska
Mariusz P. ps. "Maniek" miał popełnić 189 przestępstw. Okradał domy i kierowców
Pixabay/ zdj. ilustracyjne
Mariuszowi P. grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi P. ps. "Maniek", w którym zarzuca mu popełnienie 189 przestępstw. Wśród nich są kradzieże samochodów i napady na kierowców ciężarówek.

Do napadów na kierowców ciężarówek na trasach dojazdowych do Warszawy dochodziło w latach 1999-2003, w niektórych przypadkach przy użyciu broni palnej - czytamy w komunikacie działu prasowego Prokuratury Krajowej.

 

Mariusz P. ps. "Maniek" napadał na tiry które przewoziły m.in. kawę, sprzęt elektroniczny, papierosy czy złoto. Dokonywał też kradzieży samochodów osobowych w Warszawie i okolicach.

Włamania do domów jednorodzinnych

Wśród postawionych "Mańkowi" zarzutów są także te dotyczące kradzieży z włamaniami do domów jednorodzinnych, hurtowni w Warszawie i okolicach. Razem z innymi osobami, które zostały już wcześniej oskarżone, Mariusz P. włamywał się do domów w okolicach Warszawy, w tym w Konstancinie Jeziornie, Kobyłce, Wołominie. Oskarżeni kradli przede wszystkim kosztowności w postaci biżuterii, złota, markowych zegarków oraz drogich alkoholi. 

 

ZOBACZ: Łódź. Policja publikuje zdjęcia złodziei. Dokonali kradzieży z włamaniem

 

Wedle aktu oskarżenia Mariusz P. nie posiadał wymaganego zezwolenia na broń palną, był także w posiadaniu znacznych ilości środków odurzających

 

Służby zabezpieczyły przedmioty pochodzące z kradzieży. Znaczna ich część została rozpoznana przez osoby pokrzywdzone.  

 

Mariuszowi P. grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

an/arż / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie