Aborcja. Arkadiusz Mularczyk komentuje słowa Tuska ws. aborcji. Porównanie do działań nazistów

Polska
Aborcja. Arkadiusz Mularczyk komentuje słowa Tuska ws. aborcji. Porównanie do działań nazistów
PAP/Radek Pietruszka; PAP/Adam Warżawa
Arkadiusz Mularczyk porównał program PO do działań nazistowskich Niemiec

"Czy do takiej polityki nawiązuje program Donalda Tuska?" - zapytał na Twitterze Arkadiusz Mularczyk (PiS). Poseł napisał, że w czasie okupacji naziści nakłaniali Polki do aborcji. Tym samym Mularczyk odniósł się do wystąpienia szefa PO na Campusie Polska Przyszłości, gdzie zapowiedział, że w programie partii znajdzie się postulat legalizacji aborcji do 12. tygodnia ciąży.

Arkadiusz Mularczyk stwierdził na Twitterze, że w czasie II wojny światowej, gdy Polska była okupowana przez III Rzeszę, Polki były nakłaniane do aborcji.  

 

"Niemcy podczas okupacji wojennej Polski w latach 1939-45 prowadzili politykę antypopulacyjną, jednym z elementów tej polityki było nakłanianie Polek do aborcji" - napisał na Twitterze Arkadiusz Mularczyk

 

ZOBACZ: Arkadiusz Mularczyk: Niemcy nie zawarły z Polską traktatu pokojowego po II wojnie światowej

 

"Czy do takiej polityki nawiązuje program Donalda Tuska, który zakłada możliwość legalnych aborcji na życzenie?" - zapytał.  

Tusk chce legalnej aborcji do 12. tygodnia ciąży

- Aborcja do 12 tygodnia jest decyzją kobiety, a nie księdza, prokuratora czy działacza partyjnego. Zapisaliśmy to jako konkretny projekt i będziemy w stanie zaproponować go Sejmowi pierwszego dnia po wyborach - zapowiedział Donald Tusk.

 

 

- Osoby, które uznają inaczej, nie znajdą miejsca na listach PO do parlamentu - dodał były premier podczas debaty na organizowanym przez Rafała Trzaskowskiego Campusie Polska Przyszłości w Olsztynie.
 

dsk/arż / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie