Atak na prezydenta Brazylii. Przechodzień rzucił niezidentyfikowanym przedmiotem

Świat
Atak na prezydenta Brazylii. Przechodzień rzucił niezidentyfikowanym przedmiotem
Reuters

Ubiegający się o reelekcję prezydent Brazylii Jair Bolsonaro został zaatakowany w czasie kampanii wyborczej. Podczas przejazdu przez miasto na motocyklu stojąca na chodniku osoba rzuciła w stronę głowy państwa niezidentyfikowanym przedmiotem.

W Brazylii trwa kampania wyborcza przed wyborami prezydenckimi. Jednym z kandydatów jest ubiegający się o reelekcję Jair Bolsonaro.

 

W czwartek polityk wziął udział w przejeździe motocyklistów przez miasto Kurytyba na południu kraju. Na opublikowanym przez niego w mediach społecznościowych filmie widać ludzi entuzjastycznie witających głowę państwa.

 

Rzucił niezidentyfikowanym przedmiotem

Jak się jednak okazuje, nie wszyscy równie ciepło witali polityka. Na innym nagraniu opublikowanym na Twitterze widać bowiem próbę ataku na prezydenta przez osobę stojąca na chodniku.

 

ZOBACZ: Jair Bolsonaro we Włoszech. Prezydent Brazylii zaatakowany w Padwie przez tłum przeciwników

 

W stronę Bolsonaro, który jechał na czele "orszaku" motocyklistów, poleciał niezidentyfikowany przedmiot.

 

Póki co nie wiadomo, czy Bolsonaro ucierpiał. Pewne jest natomiast to, że cała grupa nie zatrzymała się i pojechała dalej.

 

 

Przy okazji incydentu brazylijskie media zwracają uwagę na nieodpowiedzialne zachowanie prezydenta, który, jadąc na motocyklu bez kasku, złamał przepisy ruchu drogowego.

Wybory prezydenckie w Brazylii

wybory prezydenckie w Brazylii odbędą się 2 października. W pierwszej turze startuje 12 kandydatów. Według sondaży głównym faworytem w wyścigu o fotel prezydenta jest lewicowy polityk i przywódca związkowy Luis Inacio Lula da Silva, który był już prezydentem w latach 2003–2011.  

 

ZOBACZ: Prezydent Brazylii zaatakował dziennikarza. "Zamknij się, jesteś draniem"

 

Jego głównym kontrkandydatem jest właśnie obecny prezydent Jair Bolsonaro. Pozostali pretendenci uzyskują w sondażach zaledwie po kilka procent poparcia.

 

Prezydent Jair Bolsonaro w połowie sierpnia zapoczątkował kampanię spotkaniem ze swymi zwolennikami w Juiz de Fora w stanie Minas Gerais, mieście gdzie podczas wiecu w 2017 roku, na kilka tygodni przed wyborami, został poważnie zraniony przez napastnika uzbrojonego w nóż.

dk/arż/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie