Kanał Wydarzenia 24 świętuje 1. urodziny i wzmacnia zespół

Kultura
Kanał Wydarzenia 24 świętuje 1. urodziny i wzmacnia zespół
Wydarzenia 24
Zespół Wydarzeń 24

Wydarzenia 24 wystartowały 1 września 2021 roku. Przez rok działalności podwoiły udziały w rynku, a wśród odbiorców telewizji naziemnych – potroiły. Wydarzenia 24 są codziennym źródłem informacji dla ponad 2 mln widzów. Od września do zespołu dziennikarzy dołączą Daria Wąsiewska i Adrianna Pałka. Z początkiem października szeregi Wydarzeń 24 zasili dziennikarz sportowy Jakub Ostrowski.

1 września 2021 r. Telewizja Polsat uruchomiła kanał informacyjny Wydarzenia 24. Punktualnie o godzinie 6:00 widzowie mogli zobaczyć pierwszy serwis prowadzony przez Ewę Gajewską. Kanał Wydarzenia 24 powstał w odpowiedzi na potrzeby widzów i ich rosnące zainteresowanie treściami "Wydarzeń" Polsatu i Polsat News.

 

W ramówce Wydarzeń 24 znajdują się serwisy informacyjne, w których widzowie znajdą wszystkie najważniejsze informacje z kraju i ze świata, w tym sportowe oraz najbardziej aktualna prognoza pogody.

 

- Z serwisów informacyjnych Wydarzenia 24 codziennie korzysta około  2 mln widzów. Stworzyliśmy fantastyczny zespół, składający się zarówno z nowych dziennikarzy, jak pracowników z redakcji Polsat News i Wydarzeń. W zespole jest wiele młodych osób, które swoim zapałem i zaangażowaniem codziennie rozwijają i ulepszają ofertę Wydarzeń 24 - mówi - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat.

 Wydarzenia 24 są realizowane w Warszawie, w jednym z najnowocześniejszych studiów w Europie, które jest w pełni zautomatyzowane. Przy jego tworzeniu zostały wykorzystane najnowocześniejsze technologie telewizyjne.

 

Wśród dziennikarzy Wydarzeń 24 są między innymi – wymieniona już Ewa Gajewska, Karolina Soczewka, Wioleta Wramba, Łukasz Dubaniewicz, Łukasz Smardzewski, Bartosz Cebeńko, Aleksandra Janiec, Mateusz Białkowski.

Wzmocnienie redakcji

Od września do zespołu dziennikarzy prezentujących serwisy informacyjne dołączą Daria Wąsiewska i Adrianna Pałka. Z początkiem października szeregi Wydarzeń 24 zasili dziennikarz sportowy Jakub Ostrowski.

 

Daria Wąsiewska po niemal roku powróci do Telewizji Polsat – tym razem w roli prowadzącej serwisy informacyjne. Wcześniej widzowie Polsatu i Polsatu News znali ją, jako prezenterkę pogody. Daria Wąsiewska była też dziennikarką News24 oraz rzeczniczką prasową Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Daria Wąsiewska

 

Adrianna Pałka jest wydawczynią serwisów w Wydarzeniach24 i będzie to jej debiut po drugiej stronie kamery. Wcześniej pracowała w stacjach radiowych: Trójce, RMF FM, Esce oraz Polskim Radio, 24 jako wydawczyni i prowadząca serwisy informacyjne.

 

Adrianna Pałka

 

Od października do Wydarzeń 24 dołączy Jakub Ostrowski – prezenter, komentator i wydawca Eurosport i Eleven Sports. Komentował m.in. mecze ligi francuskiej i hiszpańskiej, turnieju olimpijskiego w Tokio, jak również pracował przy najważniejszych turniejach tenisowych Wielkiego Szlema – French Open na kortach Roland Garros i US Open na Flushing Meadows.

 

Jakub Ostrowski

 

Wydarzenia 24 prężnie rozwijają się i zyskują nowych widzów. Naszą siłą jest wiarygodny przekaz i młody, profesjonalny zespół. Stawiamy na młodych, ale mających już na swoim koncie sukcesy zawodowe dziennikarzy, a takimi są właśnie Daria Wąsiewska, Adrianna Pałka i Jakub Ostrowski – mówi Dorota Gawryluk, dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki.

red/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie