Władimir Putin odwiedzi Kaliningrad. Kreml podał powód wizyty

Świat
Władimir Putin odwiedzi Kaliningrad. Kreml podał powód wizyty
PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV/KREMLIN POOL
Prezydent Rosji Władimir Putin

Kreml podał informację, że 1 września Władimir Putin odwiedzi obwód kaliningradzki. Jednym z powodów pojawienia się prezydenta Rosji w eksklawie są zbliżające się wybory na gubernatora. Rosyjski prezydent od czasu pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę unika podróży.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow poinformował, że prezydent Rosji Władimir Putin odwiedzi Kaliningrad 1 września - przekazała gazeta "Kommiersant".

 

Jak podaje rzecznik, czas wizyty zbiegnie się z obchodzonym Dniem Wiedzy (dzień uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w Rosji - red.). Jednak powodów ma być więcej.

 

- W drugiej połowie tygodnia prezydent będzie w obwodzie kaliningradzkim - powiedział Pieskow. Rzecznik wyjaśnił, że wyjazd ma związek z odbywającym się 1 września Dniem Wiedzy. - Ale nie tylko - dodał.

 

- Będziemy Was informować w tym tygodniu - przekazał Pieskow.

Media: Wizyta może mieć związek z wyborami na gubernatora

11 września, w jednym dniu głosowania, w obwodzie kaliningradzkim odbędą się wybory gubernatora. W maju Władimir Putin zatwierdził plany obecnego gubernatora regionu Antona Alichanowa dotyczące pozostania na stanowisku na kolejną kadencję. Wizyta może mieć charakter wsparcia kandydata.

 

ZOBACZ: Ukraina. The Wall Street Journal: MAEA przyjedzie do Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej

 

Prezydent Rosji od czasu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę, unika podróży. Ma to związek z sankcjami nałożonymi na jego osobę, ale także jest podyktowane obawą o jego bezpieczeństwo. Ostatnio Putin odwiedza jedynie kraje przyjazne Rosji. W czerwcu był w Tadżykistanie.

mbl/zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie