USA. Tragedia w domu opieki. Seniorka zamiast soku piła środek czyszczący

Świat
USA. Tragedia w domu opieki. Seniorka zamiast soku piła środek czyszczący
Facebook/Atria Senior Living

Chora na demencję seniorka mieszkająca w domu opieki w Kalifornii zmarła z powodu pomyłki personelu ośrodka. Pracownicy placówki zamiast soku podali podopiecznym... żrący środek czyszczący.

93-letnia Gertruda Elizabeth Murison Maxwell była jedną z podopiecznych domu opieki dla seniorów w San Mateo w Kalifornii. W sobotę kobieta trafiła do szpitala. Jej stan był bardzo poważny - miała poparzenia i pęcherze na ustach, gardle i przełyku.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Opiekun zgwałcił 99-latkę. Został skazany na dożywocie

 

Niestety lekarzom nie udało się jej uratować. Kobieta zostawiła ośmioro dzieci i 20 wnucząt.

Pomyłka kosztująca życie

Jak się okazało, seniorka zmarła z powodu pomyłki personelu ośrodka, w którym mieszkała.

 

Według wstępnych ustaleń śledczych jeden z pracowników placówki pomylił sok winogronowy z środkiem czyszczącym i podał go seniorom. W efekcie troje podopiecznych ośrodka trafiło do szpitala. Dwoje z nich udało się uratować. Według amerykańskich mediów, środkiem tym miał być żrący płyn do mycia naczyń.

 

 

Córka 93-latki, Marcia Cutchin, powiedziała lokalnej stacji telewizyjnej, że dom seniora przekazał rodzinie, że substancja podana jej matce była "zasadowym roztworem czyszczącym", a do pomyłki doszło, ponieważ obie substancje mają podobny kolor.

 

ZOBACZ: Włochy. Odkryto zwłoki 70-latki. Siedziała na krześle, nie żyła od dwóch lat

 

Przedstawiciele domu opieki poinformowali, że w sprawie wszczęte zostało wewnętrzne śledztwo, a osoby odpowiedzialne za pomyłkę zostały zawieszone w obowiązkach. Zapewnili również, że współpracują ze służbami w celu dokładnego wyjaśnienia incydentu.

dk/zdr/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie