Sosnowiec: Dziecko tonęło na basenie. Prezydent opublikował nagranie

Polska
Sosnowiec: Dziecko tonęło na basenie. Prezydent opublikował nagranie
Facebook/Arkadiusz Chęciński

"Nie zawsze opiekunowie potrafią zauważyć tonące dziecko, bo ono zwykle nie krzyczy, ginie w ciszy i nawet osoby będące w pobliżu mogą nie zauważyć, że coś złego się dzieje" - napisał prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński i opublikował nagranie z miejskiej pływalni, na którym widać tonące dziecko.

"Z perspektywy zwykłego obserwatora różnica między wygłupami w wodzie czy zabawą a walką o życie może być niezauważalna" - napisał prezydent Sosnowca, publikując wideo z pływalni w Zagórzu.

 

Na nagraniu widać, jak dziecko w różowym czepku wchodzi do basenu obok dorosłej kobiety i innego dziecka. W pewnym momencie zaczyna chaotycznie szamotać się w wodzie. Po chwili na powierzchnię wyciąga je ratowniczka i przekazuje opiekunowi. Chęciński poinformował, że dziecku nic się nie stało.

 


"Nie zawsze opiekunowie potrafią zauważyć tonące dziecko, bo ono zwykle nie krzyczy, ginie w ciszy i nawet osoby będące w pobliżu mogą nie zauważyć, że coś złego się dzieje" - podkreśla Chęciński. 

 

ZOBACZ: Kalisz. 15-latek utonął w wyrobisku po żwirowni. Ciało wyciągnęli płetwonurkowie

Tragiczne statystyki

Przypomina przy okazji o akcji policji "Misie i dzieci toną po cichu". 

 

Policja podkreśla, że utonięcie to trzecia pod względem policyjnych statystyk przyczyna śmierci dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

 

Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała łącznie 271 zgonów w wyniku utonięcia.

prz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie