Mariupol: Rosjanie założyli obóz dla dzieci. "Piorą mózgi i uczą strzelać"

Świat
Mariupol: Rosjanie założyli obóz dla dzieci. "Piorą mózgi i uczą strzelać"
Telegram/Маріупольська міська рада
Dzieci na obozie pod Mariupolem

"Okupanci nadal wdrażają metody nazistów" - pisze na Telegramie Rada Miejska Mariupola, pokazując zdjęcia z obozu dla dzieci, który pod miastem zorganizowali Rosjanie. Jak informuje, dzieci uczą się strzelać i "nienawidzić Ukrainy".

Mimo okupacji miasta przez Rosjan od połowy maja, rada miejska pozostała lojalna wobec władz w Kijowie. Na swoim kanale na Telegramie publikuje zdjęcia z życia w niemal doszczętnie zniszczonym mieście. Widać na nich m.in. jak ludzie próbują nabierać do baniaków wodę z kałuż. W Mariupolu brakuje nie tylko wody pitnej, ale także żywności, leków i środków higienicznych.

 

Na Facebooku rada informowała także, że kolaboranci w Mariupolu grożą pozbawieniem rodziców praw rodzicielskich, jeśli dziecko nie zostanie wysłane do szkoły zawodowej na edukację w pełnym wymiarze godzin.

 

"To wskazuje na opór rodzin Mariupola, które nie chcą wysyłać swoich dzieci do szkół, w których będą nauczone nienawidzić Ukrainy, języka ukraińskiego, będą zmuszone do gloryfikowania okupantów i kochania 'rosyjskiego świata'" - podano.

 

ZOBACZ: Rosja zachęca do "adopcji" dzieci deportowanych z Mariupola

 

Jak podają Ukraińcy, Rosjanie początkowo mają wysyłać ostrzeżenia, później rodzicom grozi grzywna 40 tys. rubli (ponad 3 tys. zł), a następnie pozbawienie praw rodzicielskich.

Obóz pod Mariupolem. "Piorą mózgi"

Teraz rada miejska opublikowała zdjęcia z obozu dla dzieci, jaki Rosjanie mieli stworzyć w miejscowości Mełekine pod Mariupolem.

 

Widać na nich dzieci ubrane w jednakowe czerwone koszulki i berety.

 

 

"Kolaboranci próbują zmienić dzieci Mariupola w Hitlerjugend" - pisze rada miejska. Jak dodaje, Rosjanie "piorą mózgi, uczą strzelać i nienawidzić Ukrainy".

 

ZOBACZ: Rój 472 dronów leci naraz na rosyjskich żołnierzy. Jest nagranie!

 

Według serwisu Hromadske, obóz pod nazwą "Młody Desantowiec" zorganizowała rosyjska organizacja o charakterze paramilitarnym Junarmia. Na podobnych obozach dzieci uczą się obsługi broni, ale także spadochronu.

prz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie