Niedziela handlowa. 28 sierpnia otwarte będą wszystkie sklepy i galerie handlowe

Biznes
Niedziela handlowa. 28 sierpnia otwarte będą wszystkie sklepy i galerie handlowe
Pixabay / Marco_Pomella
Głos w sprawie niedziel handlowych zabrała ostatnio Marlena Maląg. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej powiedziała w programie "Gość Wydarzeń", że obowiązujące przepisy zostaną podtrzymane

W niedzielę 28 sierpnia nie będzie obowiązywał zakaz handlu. Oznacza to, że czynne będę wszystkie sklepy i galerie handlowe. Najbliższa niedziela będzie jedną z trzech ostatnich w tym roku, podczas których będzie można robić zakupy. Wyjątki obejmą jeszcze 11 i 18 grudnia.

W najbliższą niedzielę Polacy będą mieli okazję do zrobienia zakupów we wszystkich sklepach spożywczych, branżowych oraz galeriach handlowych. 28 sierpnia po raz piąty w tym roku, nie będzie obowiązywał bowiem zakaz handlu. Do tej pory taką możliwość mieli 30 stycznia, 10 i 24 kwietnia oraz 26 czerwca.

 

Zbliżająca się niedziela będzie jedną z trzech ostatnich w 2022 roku, podczas których sklepy będą prowadziły pełną działalność. Wyjątki obejmą jeszcze 11 i 18 grudnia, a więc dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Marlena Maląg: Będziemy się trzymać zakazu handlu w niedziele

Przypomnijmy, że ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie 1 marca 2018 roku. Przepisy nie obowiązują m.in. w placówkach pocztowych, cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw, w kwiaciarniach czy kawiarniach. Handel może odbywać się także w placówkach, w których sprzedaż prowadzona jest przed przedsiębiorców pracujących na własny rachunek.

 

ZOBACZ: Marlena Maląg w "Gościu Wydarzeń": Nie przewidujemy waloryzacji świadczenia Rodzina 500+

 

Głos w sprawie niedziel handlowych zabrała ostatnio Marlena Maląg. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej powiedziała w programie "Gość Wydarzeń", że obowiązujące przepisy zostaną podtrzymane.

 

- Tak, będziemy się trzymać zakazu handlu w niedziele. Przepisy prawa muszą być równe dla wszystkich i muszą być przestrzegane. Musimy podjąć wspólne działania, aby ustawa o zakazie handlu w niedziele działała - powiedziała Marlena Maląg w rozmowie z Piotrem Witwickim.

 

mms/grz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie