Michał Kołodziejczak w "Debacie Dnia": Rząd PiS zaorał polskie rolnictwo

Polska
Michał Kołodziejczak w "Debacie Dnia": Rząd PiS zaorał polskie rolnictwo
Polsat News
Michał Kołodziejczak prezes Agrounii

- Porządkujemy Polskę po poprzednikach, bo oni nie potrafili zadbać o bezpieczeństwo - powiedział Krzysztof Lipiec (PiS) w programie "Debata Dnia" u Agnieszki Gozdyry. - Zjednoczona Prawica przez tyle lat mówiła o Polsce w ruinie, że aż sama zrobiła ruinę - odpowiedział Piotr Borys (KO). Michał Kołodziejczak (Agrounia) powiedział, że PiS zaorało polskie rolnictwo.

W programie "Debata Dnia" u Agnieszki Gozdyry poseł PiS, Krzysztof Lipiec, powiedział, że problem z gazem się zaczął za rządów PO-PSL.

 

- Porządkujemy Polskę po poprzednikach, bo oni nie potrafili zadbać o nasze bezpieczeństwo energetyczne - przekazał poseł PiS. Dodał, że obecny rząd gasi pożary. 

 

ZOBACZ: Rolnictwo: Problem na rynku nawozów sztucznych. Producenci wstrzymują produkcję

 

- Zjednoczona Prawica przez tyle lat mówiła o Polsce w ruinie, że aż sama zrobiła ruinę z Polski - przekazał Piotr Borys z Koalicji Obywatelskiej. Dodał, że jeżeli przez najbliższe dni nie będzie dwutlenku węgla, to grozi nam wstrzymanie produkcji i problem z dostawami. - To wszystko zmierza do katastrofy za którą odpowiada rząd PiS - powiedział poseł opozycji.

Michał Kołodziejczak: PiS zaorało polskie rolnictwo

- Za waszych rządów nawozy były bardzo drogie i nie było ku temu żadnego powodu - odpowiedział Lipiec. Dodał, że dziś przyczynkiem do drogich nawozów jest drogi gaz.

 

- Panie pośle, jak się nie weźmiecie do roboty, to te 120 tys. gospodarstw, które upadły do tej pory, to będzie nic w porównaniu z tymi, które upadną teraz - powiedział Krzysztof Paszyk z PSL. Dodał, że kłopoty finansowe mogą dotknąć dużą liczbę polskich rolników.

 

WIDEO - Michał Kołodziejczak w "Debacie Dnia": Rząd PiS zaorał polskie rolnictwo

 

 

- Oczywiście pan może się uśmiechać, bo panu się żyje dobrze - powiedział do polityka Zjednoczonej Prawicy Michał Kołodziejczak z Agrounii. Dodał, że politycy rządowi nie martwią się, czy wystarczy im pieniędzy na jedzenie. - Rząd PiS zaorał polskie rolnictwo - zakończył prezes Agrounii. 

 

Poseł koalicji rządzącej powiedział, że nie wystarczyłoby mu czasu, aby wymienić wszystko, co rząd Zjednoczonej Prawicy zrobił dla rolnictwa. - Jako rząd pomogliśmy bardzo polskiej wsi - podsumował Krzysztof Lipiec.

mbl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie