Debata Dnia: Poseł PSL Dariusz Klimczak o Zdzisławie Krasnodębskim: Powinna się nim zająć ABW

Polska
Debata Dnia: Poseł PSL Dariusz Klimczak o Zdzisławie Krasnodębskim: Powinna się nim zająć ABW
Polsat News
Goście programu "Debata Dnia"

- Panu profesorowi Krasnodębskiemu pomyliły się kierunki i nie wie, gdzie Rzym, gdzie Krym, gdzie Gdynia, a gdzie Małkinia - mówił w programie "Debata Dnia" poseł PSL Dariusz Klimczak. Odniósł się w ten sposób do słów europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego, który stwierdził, że Zachód stanowi dla Polski większe zagrożenie niż Wschód. Dodał, że sprawą powinna zająć się ABW.

- Bądźmy szczerzy - to jest hipokryta. On pracuje na Zachodzie, kształcił się na Zachodzie, bardzo długo tam przebywa i dzisiaj wypowiada tak absurdalne tezy. Teza o tym, że Zachód jest dla Polski większym zagrożeniem niż Wschód jest absurdalna - stwierdził poseł PSL w programie "Debata Dnia" w Polsat News. 

 

- Antyunijność Prawa i Sprawiedliwości jest większa niż oczekiwałby tego Putin - dodał polityk. 

Klimczak: To sprawa dla ABW

Dariusz Klimczak z PSL stwierdził, że wypowiedzią profesora Zdzisława Krasnodębskiego powinny zainteresować się polskie służby.  

 

- Ja uważam, że Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego powinna sprawdzić tego profesora i to, na czyją rzecz on działa - powiedział. 

 

ZOBACZ WIDEO: Debata Dnia: Dariusz Klimczak o Zdzisławie Krasnodębskim: Powinna się nim zająć ABW

 

 

Inne zdanie na ten temat miał poseł PiS Marcin Porzucek. 

 

- Pół roku po tym, jak Rosja zaatakowała bezpardonowo Ukrainę, jak niszczy ten kraj, morduje i gwałci, kwestia tego, co robią pan prezydent Duda, pan premier Morawiecki, pan minister Błaszczak i szereg naszych polityków, jest znacznie ważniejsza niż akademicki wywód pana profesora - stwierdził polityk. 

Kostuś: To milowy krok do polexitu

Trzeci gość programu, Tomasz Kostuś z KO, powiedział, że tego typu wypowiedzi to dążenie do polexitu. 

 

- To jest milowy krok do tego, by przygotować polskie społeczeństwo do wyjścia z Unii Europejskiej - stwierdził i zwrócił się do posła PiS o przeproszenie za słowa jego partyjnego kolegi. 

 

- Największym zagrożeniem militarnym jest bezsprzecznie Rosja, a zagrożeniem gospodarczym i kulturowym jest część liberalnego Zachodu i na tym będziemy się skupiać w przyszłości, natomiast jest to moim zdaniem sprawa drugorzędna - zakończył Marcin Porzucek. 

 

arż / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie