Premier Mateusz Morawiecki: Im jest ciężej, tym my chcemy pomagać bardziej

Polska
Premier Mateusz Morawiecki: Im jest ciężej, tym my chcemy pomagać bardziej
Polsat News
Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z seniorami

To jest może często trudne do wyobrażenia dla naszych przeciwników politycznych, ale im jest ciężej - COVID-19, wojna, wysokie ceny - tym my chcemy pomagać bardziej. Nasi poprzednicy to jest partia liberalna, taka, która zostawia ludzi samych sobie - powiedział premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z seniorami w Siennicy (woj. mazowieckie).

Premier podziękował minister Marlenie Maląg, która w ramach Zjednoczonej Prawicy zajmuje się seniorami. 

 

ZOBACZ: Ruszyły wypłaty czternastych emerytur

 

-To jest może często trudne do wyobrażenia dla naszych przeciwników politycznych, ale im jest ciężej - COVID-19, wojna, wysokie ceny - tym my chcemy pomagać bardziej. Nasi poprzednicy to jest partia liberalna, taka, która zostawia ludzi samych sobie - powiedział premier. 

 

Szef rządu dodał, że często seniorzy nie mają żadnego innego źródła dochodu oprócz emerytury. - Dlatego ta 13. i 14. emerytura, bo wkrótce 14. emerytura będzie na państwa kontach i portfelach, ma służyć chociaż odrobinę poprawie życia seniorów - dodał.

 

"Eksperyment na wyobraźnię"

Premier zaproponował też "eksperyment na wyobraźnię". - Jest rok 2016, nie ma zmiany rządu. Czego by wtedy nie było, jak wyglądałaby rzeczywistość? Przypomnę, nie byłoby 13. i 14. emerytury, pamiętacie, jak wyglądały waloryzacje? Przypominam sobie, że były nawet kilkuzłotowe, małe, bardzo niewielkie - powiedział.

 

Jego zdaniem "nie byłoby też emerytury do 2500 zł bez podatku". - Bo to my wprowadziliśmy 30 tys. złotych kwoty wolnej od podatku. Nie byłoby dodatków osłonowych, ciepłowniczego, bo PO i PSL zostawiają ludzi samych sobie. Przypomnijcie sobie tamte czasy, nie byłoby wszystkich programów służących seniorom, jak "leki 75+" - kontynuował.

 

Szef rządu dodał, że "nie byłoby również waloryzacji prowadzonych w cyklach rocznych i tak szeroko zakrojonego programu 'Senior+'".

 

 

 

 

pgo/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie