Wojna w Ukrainie. Rosjanie przeprowadzili atak na stację kolejową w obwodzie dniepropietrowskim

Świat
Wojna w Ukrainie. Rosjanie przeprowadzili atak na stację kolejową w obwodzie dniepropietrowskim
PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Wołodymyr Zełenski

Właśnie dostałem informację, że Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na stację kolejową i pociąg w obwodzie dniepropietrowskim - powiedział w trakcie środowego spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęconego wojnie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. - To jest nasze codzienne życie - dodał.

Wołodymyr Zełenski w ramach internetowego łączenia z uczestnikami spotkania powiedział, że są ofiary śmiertelne ataku rakietowego. 

 

- Tuż przed moją wypowiedzią otrzymałem informację, że na skutek rosyjskiego ostrzału rakietowego, gdzie wróg strzelał prosto w wagony na stacji kolejowej Czaplino w obwodzie dniepropietrowskim, zginęło co najmniej 15 osób, około 50 zostało rannych - powiedział Zełenski.

 

- Ofiar jest coraz więcej. To jest nasze codzienne życie. To jest sposób, w jaki Rosja przygotowała się do sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ - stwierdził prezydent Ukrainy. 

Dzień Niepodległości Ukrainy 

24 sierpnia jest Dniem Niepodległości Ukrainy. Zełenski podkreślił, jak bardzo jest to istotne dla innych krajów w realiach wojny. 

 

ZOBACZ: Duda o Zełenskim: Człowiek bardzo odważny. Zaprzyjaźniliśmy się

 

- Teraz wszyscy możecie zobaczyć, w jak wielkim stopniu nasz kraj stanowi zabezpieczenie dla reszty świata. To, czy Ukraina będzie wolna, bezpieczna, czy integralność naszego kraju i nienaruszalność naszych granic będzie nienaruszalna, to wpływa na resztę świata - dodał. 

 

Ukraiński przywódca przestrzegał także przed działaniami Rosjan w obrębie Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, największego tego typu obiektu w Europie. Mówił, że prowokacje najeźdźcy mogą wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do globalnej katastrofy nuklearnej. 

 

- Nasza niepodległość to wasze bezpieczeństwo, bezpieczeństwo całego świata - podsumował prezydent Ukrainy. 

 

arż / polsatnews.pl / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie