Wojna w Ukrainie. Nie żyje Anton Łystopad. As ukraińskiego lotnictwa

Świat
Wojna w Ukrainie. Nie żyje Anton Łystopad. As ukraińskiego lotnictwa
Facebook/Володимир Веркалець
Od 24 lutego brał udział w walkach obronnych po agresji Rosji na Ukrainę

Anton Łystopad zginął na froncie. Był bohaterem ukraińskich sił powietrznych i walczył od początku rosyjskiej inwazji. Przed śmiercią został odznaczony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Orderem Za Odwagę trzeciej klasy.

Łystopad był jednym z najlepszych pilotów w ukraińskiej armii. "Zginął w czasie walki z rosyjskim najeźdźca" - przekazał portal Ukraińska Prawda. 

 

Służył w armii od 2019, biorąc udział w misjach na wschodzie Ukrainy, gdzie dał się poznać jako mistrz pilotażu. Był uznany za najlepszego pilota ukraińskich sił powietrznych, a w 2021 roku prowadził lotniczą paradę z okazji 30-lecia niepodległości Ukrainy.

Odznaczony Orderem za Odwagę 

Od 24 lutego brał udział w walkach obronnych po agresji Rosji na Ukrainę, zadając Rosjanom poważne straty. Za zasługi dla kraju został odznaczony przez Wołodymyra Zełenskiego Orderem za Odwagę w stopniu trzeciej klasy. 

 

ZOBACZ: Ukraina. Służby zatrzymały podejrzaną o współpracę z wrogiem. Przekazywała informacje FSB

 

"W swoim ostatnim locie na nieznane niebiańskie lotniska odleciał nasz obrońca, nasz bohater" - napisał po śmierci Łystopada Wołodymyr Werkałec z ukraińskiej organizacji ds. weteranów wojennych. 

 

 

Trwa 173. dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. 

laf/ sgo/polsatnews.pl/Ukraińska Prawda/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie