"Debata Dnia". Mariusz Witczak: Gdyby PiS wysłać na Saharę, to zabrakłoby tam piasku

Polska
"Debata Dnia". Mariusz Witczak: Gdyby PiS wysłać na Saharę, to zabrakłoby tam piasku
Polsat News
Program "Debata Dnia"

- Polska miała być krainą bogatą w węgiel, a obecnie wszędzie go brakuje - powiedział w programie "Debata Dnia" poseł opozycji Mariusz Witczak. Dodał, że tak kończą się plany nieudolnych partii politycznych. Polityk PiS, Piotr Kaleta, stwierdził, że w Polsce będzie najlepiej, gdy w sposób demokratyczny, zabraknie Koalicji Obywatelskiej.

W programie "Debata Dnia" Grzegorz Kępka rozmawiał z politykami o obecnej sytuacji na rynku surowców kopalnych i bezpieczeństwie energetycznym Polski.

 

Poseł Koalicji Obywatelskiej Mariusz Witczak, odnosząc się do braków węgla w Polsce, powiedział, że gdyby wysłać PiS na Saharę, to zabrakłoby tam piasku. - Mieliśmy być krainą bogatą w ten surowiec. Przecież rząd zapowiadał, że węgla wystarczy na 200 lat - stwierdził poseł. Dodał, że tak kończą się "szumne hasła na sztandarach nieudolnych organizacji politycznych".

 

- Bo jak mowa konkretach, to na składach węgla nie ma - podsumował Witczak.

Jan Strzeżek: PiS zmarnował pół roku, zamiast szukać innego źródła surowców

Piotr Kaleta z PiS stwierdził, że Zjednoczona Prawica nie doprowadziłaby do braku piasku na Saharze. - Ale chcemy w sposób demokratyczny doprowadzić do tego, aby w Polsce zabrakło Koalicji Obywatelskiej - powiedział polityk. Dodał, że "wówczas byłoby dla kraju najlepiej".

 

ZOBACZ: "Debata dnia". Ile zapłacimy za węgiel? "Tego dokładnie nie wie nikt"

 

Jan Strzeżek z Porozumienia powiedział, że rząd od listopada do lutego nie szukał alternatywnego źródła energii. - Jeżeli marnuje się pół roku, to teraz nie należy się dziwić, że problem nie jest rozwiązany - wyjaśnił polityk opozycji. 

 

WIDEO - "Debata Dnia". Mariusz Witczak: Gdyby PiS wysłać na Saharę, to zabrakłoby tam piasku

 

 

Na pytanie Grzegorza Kępki, jak rozwiązać obecny kryzys, Mariusz Witczak stwierdził, że pomoże odsunięcie od władzy Zjednoczonej Prawicy.

mbl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie