USA. Niezwykłe znalezisko. Ośmiolatek wykopał ząb prehistorycznego rekina

Świat
USA. Niezwykłe znalezisko. Ośmiolatek wykopał ząb prehistorycznego rekina
Facebook/Palmetto Fossil Excursions

Ośmioletni chłopiec z Pensylwanii podczas wakacji z rodzicami wykopał z ziemi ząb wymarłego gatunku rekina. Prehistoryczna ryba, do której należał, żyła około 33 mln lat temu, w epoce oligocenu i miocenu.

Pochodzący z Pensylwanii ośmioletni Riley Gracely wybrał się razem z rodzicami na wakacje do Karoliny Południowej. Podczas podróży rodzina odwiedziła m.in. położony w miejscowości Summerville ośrodek edukacyjny. Na jego terenie można szukać skamieniałości.

 

ZOBACZ: Chiny: odkryto skamielinę skorpiona morskiego wielkości psa. Może mieć 435 mln lat

 

Podczas kopania w ziemi chłopiec natrafił na ciekawe znalezisko - znajdujący się w bardzo dobrym stanie ponad 12 centymetrowy ząb prehistorycznego rekina.

 

Pracownicy ośrodka w mediach społecznościowych pogratulowali ośmiolatkowi i opublikowali jego zdjęcie. "To naprawdę znalezisko życia" - napisali.

 

 

Pracownicy ośrodka wyjaśnili, że znaleziony przez chłopca ząb należał do prehistorycznego rekina, megazębnego angustidensa, który był znacznie większy niż współczesny żarłacz biały.

 

ZOBACZ: Izrael. Płetwonurek znalazł miecz z okresu wypraw krzyżowych

 

Angustidens żył około 33 miliony lat temu w epoce oligocenu i miocenu. Według naukowców rekin ten był spokrewniony z innym wymarłym rekinem, megalodonem, który uważany jest za jedną z największych znanych ryb drapieżnych w historii.

dk/arż / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie