Gdzie jest burza? Ostrzeżenia przed gwałtownymi wyładowaniami i opadami gradu

Świat
Gdzie jest burza? Ostrzeżenia przed gwałtownymi wyładowaniami i opadami gradu
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/sethink
Burze w Polsce. Wydano ostrzeżenia.

Kolejny raz przez Polskę przechodzi burzowy front. Opady deszczu, silny wiatr i wyładowania mogą występować w pasie od północy, przez centrum i południe Polski. Miejscami może spać 45 mm wody na metr kwadratowy. Nadal obowiązują alerty meteo dotyczące upałów.

Burze w Polsce mogą występować od wtorkowego południa, do północy. Alerty przed gwałtownymi burzami wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Burze będą występowały w pasie od Pomorza i część Warmii i Mazur, po Opolszczyznę, Śląsk, Małopolskę i część Podkarpacia. 

 

Najwyższy, II stopień ostrzeżeń przed burzami obowiązuje na południu kraju w pow. pszczyńskim, cieszyńskim, bielskim, w Bielsku-Białej, pow. żywieckim, wadowickim, suskim, myślenickim, nowotarskim, tatrzańskim, limanowskim, nowosądeckim, w Nowym Sączu i pow. gorlickim.

 

 

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 30 mm do 45 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad" - informuje instytut. 

 

Na pozostałych obszarach objętych alertami I stopnia możliwe są opady deszczu od 20 do 30 mm, burze, grad. 

Burze w Polsce. Ostrzeżenia przed upałem

Na wschodzie kraju nadal obowiązują ostrzeżenia IMGW II stopnia przed upałem. W woj. części woj. warmińsko-mazurskiego, w woj. podlaskim, lubuskim i wschodnich powiatach woj. mazowieckiego. Termometry mogą wskazać nawet 34 stopnie. 

IMGW

 

dsk/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie