Ulewy i burze nie odpuszczają. Ostrzeżenia prawie w całym kraju

Polska
Ulewy i burze nie odpuszczają. Ostrzeżenia prawie w całym kraju
Polsat News/KMP Olsztyn
Ulewy zerwały tablice rejestracyjne

Ulewy i burze, które od kilku dni podtapiają domu i ulice w wielu miejscach Polski, na razie nie odpuszczą. IMGW wydało ostrzeżenia przed kolejnymi opadami i nawałnicami. Oprócz podtopień domów i ulic, pogoda dała się we znaki także właścicielom aut - porywając ich tablice rejestracyjne. Komenda Miejska Policji w Olsztynie apeluje do właścicieli o zgłaszanie się po swoją zgubę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że poniedziałek będzie pochmurno z opadami deszczu i burzami. Lokalnie burze będą silne. W centrum i na południu wiatr może osiągnąć prędkość do 70 km/h

 

Termometry na Dolnym Śląsku pokażą 16°C, w centrum kraju 25°C, a na Podkarpaciu 29°C.

Ostrzeżenia przed burzami i upałami

IMGiW wydało również ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla powiatów: częstochowskiego, radomszczańskiego, włoszczowskiego, jędrzejowskiego i pińczowskiego.

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wydano dla woj. podlaskiego, łódzkiego oraz części województw: mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, opolskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubuskiego.

 

ZOBACZ: Ulewy nad Polską. Na Dolnym Śląsku alarm przeciwpowodziowy

 

Z kolei ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami obowiązują we wschodniej części kraju w woj. podlaskim, części województw mazowieckiego, lubelskiego i warminsko-mazurskiego.

Ulewa porwała tablice rejestracyjne 

Nawałnice i ulewne deszcze nie tylko podtapiają domy i ulice, ale dają się także we znaki właścicielom aut. Tak m.in. było w Olsztynie, gdzie ulewa w wielu samochodach zerwała tablice rejestracyjne. Policja apeluje do kierowców, by zgłaszali się po swoje zguby.

 

KMP Olsztyn
KMP Olsztyn
pgo/ sgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie