Ulewy i burze nie odpuszczają. Niespokojna noc w wielu regionach kraju

Polska
Ulewy i burze nie odpuszczają. Niespokojna noc w wielu regionach kraju
Polsat News/KMP Olsztyn
Ulewy zerwały tablice rejestracyjne

Ulewy i burze, które od kilku dni podtapiają domu i ulice w wielu miejscach Polski, na razie nie odpuszczą. IMGW zapowiada niespokojną noc w kilku regionach kraju. Pogoda dała się we znaki także właścicielom aut - porywając ich tablice rejestracyjne. Komenda Miejska Policji w Olsztynie apeluje do właścicieli o zgłaszanie się po swoją zgubę.

Eksperci z IMGW zapowiadają, że burze nie opuszczą szybko naszego kraju. Na niespokojną noc powinni przygotować się mieszkańcy południa, wschodu i centrum kraju.

 

Jednocześnie przypomniano, że nadal istnieje duże ryzyko występowania silnych porywów wiatru około 70 km/h, a także lokalnie występowanie gradu.

 

Strefa burz powoli opuszcza nasz kraj i przenosi się w kierunku wschodnim.

Wcześniej meteorolodzy przekazali także dane dotyczące regionów, gdzie zanotowano największą sumę opadów. Prawdziwe oberwanie chmury zanotowano w Wilczej Woli, Sandomierzu i Jasinowie.

 

Ostrzeżenia przed burzami i upałami

IMGiW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla powiatów: częstochowskiego, radomszczańskiego, włoszczowskiego, jędrzejowskiego i pińczowskiego.

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wydano dla woj. podlaskiego, łódzkiego oraz części województw: mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, opolskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubuskiego.

 

ZOBACZ: Ulewy nad Polską. Na Dolnym Śląsku alarm przeciwpowodziowy

 

Z kolei ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami obowiązują we wschodniej części kraju w woj. podlaskim, części województw mazowieckiego, lubelskiego i warminsko-mazurskiego.

Ulewa porwała tablice rejestracyjne 

Nawałnice i ulewne deszcze nie tylko podtapiają domy i ulice, ale dają się także we znaki właścicielom aut. Tak m.in. było w Olsztynie, gdzie ulewa w wielu samochodach zerwała tablice rejestracyjne. Policja apeluje do kierowców, by zgłaszali się po swoje zguby.

 

pgo/ sgo / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie