Rosja. Daria Dugina zginęła w wybuchu auta. Była córką propagandysty Kremla Aleksandra Dugina

Świat
Rosja. Daria Dugina zginęła w wybuchu auta. Była córką propagandysty Kremla Aleksandra Dugina
Twitter/@Conflicts (screen)
Córka propagandysty zginęła w wybuchu

Nie żyje Daria Dugina, córka filozofa, głównego ideologa Kremla i zwolennika inwazji na Ukrainę Alesandra Dugina. 29-letnia kobieta zginęła w sobotę późnym wieczorem. Jej samochód wybuchł w podmoskiewskiej miejscowości Odincowo. Podawaną przez ukraińskie media informację o jej śmierci potwierdziła rosyjska agencja TASS.

Rosyjska agencja o śmierci Darii poinformowała w sobotę późnym wieczorem. 

 

 

Przyjaciel rodziny Duginów Andrej Krasnow potwierdził, że w samochodzie, który wybuchł w Odincowie znajdowała się Daria Dugina. "Skręciła na autostradę w pobliżu wsi Bolszije Wiazemi, nastąpił wybuch, samochód natychmiast się zapalił" - CNN cytuje jego wypowiedź dla TASS. 

 

Według Krasnowa Toyota Land Cruiser, którą jechała 29-latka należał do Aleksandra Dugina. Planowo kremlowski propagandysta - jak podają lokalne media - miał wsiąść do samochodu, ale w ostatniej chwili zmienił plany. Rozmówca TASS miał zdradzić, że "Dasza" na co dzień jeździła innym samochodem. 

 

 

W sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać płonący wrak oraz mężczyznę, który przygląda się wszystkiemu i łapie za głowę. Według mediów jest nim Aleksander Dugin. 

 

Działalność Aleksandra Dugina 

Aleksander Dugin znajduje się na liście sankcji USA wobec osób winnych agresji na Ukrainę. 

 

Filozof i publicysta jest założycielem ideologicznego ruchu "Neo-eurazjatyzm". Celem jego działalności jest stworzenie eurazjatyckiego mocarstwa.

 

"Dugin uważany jest za ideologa 'raszyzmu', wzywającego do mordowania Ukraińców. Prasa międzynarodowa nazywa Dugina 'Rasputinem Putina' lub 'mózgiem Putina', który pomógł ukształtować poglądy Putina na Rosję. Dugin był także redaktorem naczelnym propagandowego rosyjskiego kanału telewizyjnego Tsargrad TV" - pisze "Ukraińska Prawda".

 

ap/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie