Łódź. Starcie kiboli przed meczem ŁKS-u z Ruchem Chorzów. Interweniowała policja

Stadion Miejski w Łodzi/Facebook; Facebook/Sekcja Konna Straż Miejska Łódź/Polscy Kibice
Starcie kiboli przed meczem ŁKS-u z Ruchem Chorzów. Interweniowała policja konna

Przed meczem ŁKS-u z Ruchem Chorzów doszło do starcia kiboli obu klubów w okolicy stadionu Władysława Króla. Przyjezdnych wspierali fani Widzewa Łódź. Interweniowała policja.

Do starcia kiboli doszło w piątek.

Kibole ŁKS-u i Ruchu Chorzów starli się przy al. Bandurskiego w pobliżu stadionu im. Władysława Króla. Jak podało Radio Łódź, ok. 300-osobowa grupa ze Śląska dostała wsparcie od kibiców Widzewa.

Uwaga: Na nagraniu występują przemoc i wulgaryzmy

Interweniowała Policja Konna i straż miejska. Do większych zamieszek nie doszło.

Kibice Ruchu mają zakaz wyjazdów nałożony przez PZPN za wydarzenia z Głogowa, mimo to cały czas podróżują za swoim zespołem. Poza Łodzią odwiedzili też Rzeszów przy okazji meczu ze Stalą.

Nerwowo było też na stadionie. Mecz został przerwany na kilka minut, po tym jak łódzcy kibice odpalili race.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0 po golach Pirulo i Mieszko Lorenca.