Warszawa: 81-letnia obywatelka Danii próbowała przemycić 5 kg heroiny

Polska
Warszawa: 81-letnia obywatelka Danii próbowała przemycić 5 kg heroiny
KAS
81-letnia obywatelka Danii próbowała przemycić 5 kg heroiny

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła na lotnisku Chopina przemyt ponad 5 kg heroiny. Narkotyki warte na czarnym rynku prawie 2,4 mln zł próbowała przewieźć 81-letnia obywatelka Danii. Seniorka umieściła pakunek w podwójnym dnie walizki.

Duńska seniorka przyleciała na warszawskie lotnisko Chopina. Została wytypowana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej do kontroli. 

 

"Ich podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnej. 81-letnia obywatelka Danii podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady" - czytamy w komunikacie. 

Ponad 5 kg heroiny w walizce

Funkcjonariusze podczas kontroli odkryli podwójne dno w walizce. Po zdemontowaniu ścianki bagażu wyjęli ze skrytki cztery pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu. Po przeprowadzeniu badania narkotestem okazało się, że przemycana substancja to heroina. 

 

Czarnorynkowa wartość przewożonego przez staruszkę narkotyku wynosi prawie 2,4 mln zł. 

 

 

Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i przekazana policji. "Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota" - czytamy. 

 

Za podjęcie próby przewiezienia takiej ilości heroiny, 81-latce grozi od 3 do 15 lat więzienia. 

ap/pgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie