Słubice. Kierowca lexusa przekroczył prędkość o 114 kilometrów na godzinę

Polska
Słubice. Kierowca lexusa przekroczył prędkość o 114 kilometrów na godzinę
Lubuska Policja
Policyjne wideorejestrator wykazał, że kierowca jechał z prędkością 204 kilometrów na godzinę

Kierowca lexusa na drodze krajowej przekroczył prędkość o 114 km/h. - Pośpiech kosztował go 2,5 tys. złotych i 10 punktów karnych - powiedziała aspirant Agnieszka Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez wideorejestrator.

Do zdarzenia doszło w piątek 12 sierpnia. Słubiccy funkcjonariusze patrolowali drogę krajową numer 29. W pewnym momencie zauważyli pędzącego po drodze lexusa. Po pomiarze, policyjny wideorejestrator wskazał prędkość 203 km/h w miejscu, w którym dopuszczalna wynosiła maksymalnie 90 km/h.

Jechał po drodze krajowej 204 km/h

Kierowca został zatrzymany. Musi teraz zapłacić 2,5 tys. złotych mandatu. Na jego koncie pojawiło się dodatkowych 10 punktów karnych. Policja komentuje to zdarzenie i mówi o walce z piractwem drogowym.

 

ZOBACZ: Lubuskie. Policyjny pościg ulicami miasta. Kierowca był pod wpływem narkotyków i nie miał uprawnień


- Policjanci są bardzo często wzywani do zdarzeń drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Następstwem zbyt szybkiej jazdy jest utrata lub brak kontroli nad pojazdem, co w konsekwencji doprowadza do wypadku drogowego. Priorytetowym działaniem policji jest zapobieganie takim zdarzeniom i skuteczna walka z piractwem drogowym, na którą funkcjonariusze nie dają przyzwolenia - poinformowała aspirant Agnieszka Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

 

WIDEO: 

 


Policja przypomina też wszystkim zmotoryzowanym o zaostrzonych i wciąż obowiązujących przepisach dotyczących przekraczania prędkości na drodze. - Każde nieodpowiedzialne zachowanie niesie za sobą poważne konsekwencje. Tym razem zbyt szybka jazda zakończyła się dla kierowcy obciążeniem finansowym. Nie pozwólmy jednak, żeby pośpiech i brawura zakończył nasze życie lub innych uczestników ruchu drogowego - podkreśliła na koniec.

nb/map/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie