Lubuskie. Policyjny pościg ulicami miasta. Kierowca był pod wpływem narkotyków i nie miał uprawnień

Polska
Lubuskie. Policyjny pościg ulicami miasta. Kierowca był pod wpływem narkotyków i nie miał uprawnień
Policja Lubuska
Policjanci z Zielonej Góry ścigali uciekającego 43-latka. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków

Kierowca forda został zatrzymany po tym jak nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami ulicami Zielonej Góry. Okazało się, że był pod wpływem narkotyków i miał cofnięte prawo jazdy. W trakcie pościgu uderzył w zaparkowany na parkingu samochód.

Policjanci służby patrolowej z Zielonej Góry 8 sierpnia przemierzali miasto podczas nocnego dyżuru. Podczas patrolu chcieli zatrzymać do rutynowej kontroli samochód marki Ford. Kierujący nim mężczyzna na widok radiowozu i sygnałów świetlnych zaczął uciekać. 

 

 

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli do pościgu. Uciekającego udało się zatrzymać po kilku minutach. Jednak podczas ucieczki wjechał na osiedlowy parking i uderzył tam w zaparkowanego volkswagena. Następnie próbował uciekać pieszo, ale został od razu złapany przez mundurowych. 

 

Okazało się, że mężczyzna to 43-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Ma cofnięte uprawnienia do kierowania i prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. 

 

ZOBACZ: Warszawa: 48-latek wpadł w szał, bo pizza nie dojechała na czas. Grozi mu do 5 lat więzienia

 

- Kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i kierowanie pomimo cofniętych uprawnień oraz jazdę pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem środków odurzających. Za te przestępstwa według kodeksu karnego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za kolizję, którą w czasie ucieczki spowodował na osiedlowym parkingu - przekazała podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

jsd/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie