Grill w ogrodach MON. Szczerba: Urządził go Kaczyński. PiS bawiło się, gdy w Odrze woda truła ryby

Polska
Grill w ogrodach MON. Szczerba: Urządził go Kaczyński. PiS bawiło się, gdy w Odrze woda truła ryby
Polsat News, Twitter/PiS
Jarosław Kaczyński miał urządzić grilla w ogrodach siedziby MON przy ul. Klonowej

- Badamy sprawę grilla w ogrodach resortu obrony, bo to nie była zwykła impreza - powiedział poseł KO Michał Szczerba. Według jego ustaleń na wydarzeniu zorganizowanym przez Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Błaszczaka zjawili się politycy odpowiedzialni za nadzór nad Wodami Polskimi. - Grilla zorganizowano w czasie, gdy woda truła tony ryb w Odrze - uściślił Szczerba.

Politycy Koalicji Obywatelskiej ruszyli w środę na kontrole w państwowych instytucjach, związanych z katastrofą ekologiczną na Odrze.

 

Po godz. 8 rano zjawili się m.in. w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Kancelarii Premiera, Ministerstwie Środowiska i Generalnym Inspektoracie Ochrony Środowiska.

 

ZOBACZ: Konferencja prasowa ws. zanieczyszczenia Odry. "Działa zespół śledczy; przesłuchano 228 świadków"

 

Przed siedzibą Wód Polskich zjawili się posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński. Pierwszy z nich stwierdził, że "gdy wojewodowie ze Śląska, Opolszczyzny i Dolnego Śląska byli alarmowani (o sytuacji w Odrze), PiS się bawiło".

 

- 5 sierpnia wieczorem Jarosław Kaczyński urządził grilla w ogrodach Ministerstwa Obrony Narodowej przy ulicy Klonowej - przekazał Szczerba.

Posłowie KO o grillu z udziałem Kaczyńskiego. "Jak to możliwe, by wynająć ogrody MON?"

Jak podkreślił, wydarzenie zorganizowano w czasie, gdy woda "truła tony ryb" w rzece na zachodzie Polski.

 

- Badamy tę sprawę, bo to nie była zwykła impreza. Zjawili się Kaczyński, (wicepremier i szef MON) Mariusz Błaszczak, (minister infrastruktury) Andrzej Adamczyk nadzorujący Wody Polskie i jeden z ojców-założycieli tej instytucji Joachim Brudziński - wyliczał.

 

ZOBACZ: Odra. Prof. Robert Czerniawski: Jest mała szansa na to, że poznamy przyczynę skażenia rzeki

 

Szczerba stwierdził, że te osoby "były odpowiedzialne za reakcję na czas" podczas katastrofy ekologicznej w Odrze. - Pytamy się z posłem Jońskim, jak to możliwe - wynająć ogrody MON, by urządzić prywatnego grilla - mówił.

"Błaszczak był organizatorem, za catering płacił Kaczyński"

Polityk pokazał też pismo z resortu obrony, mające być potwierdzeniem, że do imprezy faktycznie doszło. - Otrzymaliśmy potwierdzenie. Błaszczak był organizatorem grilla, a za catering płacił Kaczyński - uściślił Szczerba.

 

Następnie dodał: - Jak funkcjonuje państwo organizujące prywatne party, gdy jednocześnie instytucje takie jak Wody Polskie nie działają?

 

Szczerba i Joński zapowiedzieli, że "nie odpuszczą" sprawy zatrucia Odry. - Tak, jak wyjaśniliśmy każdy szczegół afery respiratorowej - przypomniał.

wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie