Barcelona. Złodziej nagrany podczas relacji na żywo. Został zatrzymany przez policję

Świat
Barcelona. Złodziej nagrany podczas relacji na żywo. Został zatrzymany przez policję
Wikimedia Commons/Mic
Ukradł torbę plażowicza w Barcelonie. Wszystko nagrała kamera

Złodziej połasił się na pozostawioną bez opieki torbę na jednej z plaż w Barcelonie. Nie zwrócił jednak uwagi, że kilka metrów dalej trwała rozmowa, nagrywana przez ekipę telewizyjną - przestępca był doskonale widoczny na materiale i chwilę później wpadł w ręce policji. Portal euronews.com informuje, że w stolicy Katalonii roi się od złodziei i kieszonkowców.

Na Twitterze pojawiło się nagranie z telewizyjnej kamery hiszpańskiej telewizji RTVE, która nagrała złodzieja na jednej z plaż w Barcelonie. W pewnym momencie filmu widać mężczyznę podchodzącego do leżącej na piasku torby, chwilę później bierze ją i ucieka, znikając z kadru.

 

Po kilku sekundach pojawia się inny mężczyzna - najprawdopodobniej właściciel torby, który wyraźnie zestresowany zaczyna się rozglądać w poszukiwaniu swojej zguby. Dzięki nagraniu z telewizyjnej kamery policjantom udało się zatrzymać sprawcę.

 

Kieszonkowcy są w Barcelonie na porządku dziennym

Barcelona to miasto rozpoznawalne niemal na całym świecie, jednak poza piaszczystymi plażami, piękną architekturą i nocnymi imprezami, w stolicy Katalonii roi się również od kieszonkowców, którzy na cel obierają w dużej mierze turystów.

 

ZOBACZ: Las Vegas. Próbował obrabować sklep. Właściciel kilkukrotnie ugodził go nożem

 

Jak podaje portal euronews.com, powołując się na dane Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w 2018 roku, przed wybuchem pandemii, w mieście dochodziło średnio do 12 kradzieży na godzinę.

34 tys. kradzieży w niecałe pół roku

Euronews.com powołując się na dane policji podał, że "w okresie od stycznia do maja 2022 roku w Barcelonie zgłoszono 34 tys. kradzieży, czyli około 225 dziennie".

 

ZOBACZ: Podlaskie: Kradzieże sprzętu rolniczego. Złodzieje zabrali ciągnik wart 400 tys. zł

 

Jak informowały lokalne media rekord padł w weekend 20-21 maja, kiedy to w ciągu dwóch dni aresztowano ponad 80 osób, głównie w związku z kradzieżą.

Władze mają plan walki z przestępczością

W maju władze Barcelony ogłosiły nowy plan zwalczania przestępczości w okresie letnim. "Ponieważ liczba turystów, a co za tym idzie przestępstw przeciwko nim, powraca do poziomu sprzed pandemii" - podaje euronews.com. 

 

Rada miejska poinformowała, że w ramach "Operacji Lato" na najbardziej ruchliwych ulicach będzie o 12 proc. więcej policjantów niż w ubiegłym roku. Dodano, że wyroki dla przestępców będą też surowsze. 

mst/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie