Warszawa. Tramwaj przeciągnął dziecko przez kilkaset metrów. Chłopiec nie żyje

Polska
Warszawa. Tramwaj przeciągnął dziecko przez kilkaset metrów. Chłopiec nie żyje
Polsat News
Warszawa. Tramwaj przeciągnął dziecko przez kilkadziesiąt metrów. Chłopiec nie żyje

Nie żyje kilkuletni chłopiec, który został przytrzaśnięty przez drzwi tramwaju i przeciągnięty po żwirowisku przez kilkaset metrów. Na miejscu pracują policjanci oraz prokurator, którzy wyjaśnią przyczyny tego tragicznego wypadku.

Do śmiertelnego wypadku z udziałem dziecka doszło około godziny 11:40 przy ul. Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze-Południe.

Chłopiec był ciągnięty przez kilkaset metrów

Jak ustalił Polsat News, do tragicznego wypadku doszło, kiedy 5-letni chłopiec wysiadał z tramwaju. Drzwi maszyny miały przytrzasnąć mu nogę, a sam tramwaj ruszył, ciągnąc za sobą dziecko przez kilkaset metrów.

 

ZOBACZ: Niemcy: Wypadek kolejki górskiej Ognisty Smok w Legolandzie. Co najmniej 34 osoby ranne

 

- Potwierdzam, że dziecko nie przeżyło tego zdarzenia - powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl kom. Paulina Onyszko z policji na Białołęce. Ruch w kierunku ronda Starzyńskiego jest całkowicie wstrzymany

 

Wiadomo, że chłopiec znajdował się pod opieką babci. Kobieta z miejsca zdarzenia została zabrana do szpitala.

 

W tramwaju nie było monitoringu

Przedstawiciel Warszawskich Tramwajów informował na antenie Polsat News, że maszyna, w której doszło do wypadku to tramwaj starszego typu, który nie jest wyposażony w system monitoringu.

 

- Tramwaj jest za to wyposażony w system, który uniemożliwia ruszenie, gdy drzwi są otwarte. Maszyna była sprawna i dopuszczona do ruchu, posiadała niezbędne badania techniczne - mówił.

 

ZOBACZ: Dolnośląskie. 12-letnia dziewczynka w 9-metrowej szczelinie. Wypadek w Górach Stołowych

 

Dodał przy tym, że motorniczy, który kierował tramwajem to osoba z kilkunastoletnim doświadczeniem. Mężczyzna był trzeźwy.

mst / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie