Szwajcaria. Topniejący lodowiec odkrył wrak samolotu. Rozbił się 50 lat temu

Świat
Szwajcaria. Topniejący lodowiec odkrył wrak samolotu. Rozbił się 50 lat temu
pixabay/ChiemSeherin; Instagram/konkordiahuette
Topniejący lodowiec odkrył wrak samolotu

W szwajcarskich Alpach znaleziono wrak samolotu, który rozbił się ponad 50 lat temu. Do odkrycia przyczyniły się zmiany klimatu, które spowodowały topnienie lodowca - podają lokalne media.

Wrak małego samolotu Piper Cherokee, który rozbił się 30 czerwca 1968 roku znaleziono na lodowcu Aletsch w pobliżu szczytów Jungfrau i Monch.

 

"Podczas dochodzenia ustalono, że części pochodzą z samolotu Piper Cherokee, rejestracja HB-OYL. Maszyna rozbiła się w tej okolicy 54 lata temu - podaje "Times", powołując się na doniesienia lokalnej policji. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Konkordiahuette (@konkordiahuette)

W katastrofie zginęły trzy osoby

Lokalny portal 24heures.ch informował, że na pokładzie samolotu znajdowały się trzy osoby pochodzące z Zurychu. Ciała ofiar znaleziono po katastrofie, jednak miejsce, gdzie wylądował wrak pozostawało tajemnicą. 

 

Policja wyjaśniła, że "ponad 50 lat temu, kiedy to doszło do wypadku, środki techniczne umożliwiające poszukiwania w trudnym terenie były ograniczone".

 

ZOBACZ: Australia. Rodzeństwo odnalazło się po prawie 80 latach

 

Portal 24heures.ch podał, że wrak został odkryty przez przewodnika podczas wyprawy przewodnika górskiego. "Ze względu na zmiany klimatu i topnienie lodowca, trasa uległa zmianie i teraz mija się miejsce, w którym robił się Piper Cherokee" - informował.

mst/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie