Wybory samorządowe. PiS ma złożyć projekt dotyczący przeniesienia terminu

Polska
Wybory samorządowe. PiS ma złożyć projekt dotyczący przeniesienia terminu
PAP/Paweł Supernak
PiS ma złożyć do Sejmu projekt dotyczący przeniesienia terminu wyborów samorządowych

Spodziewam się we wrześniu, październiku rozstrzygnięć, które zadecydują, kiedy wybory zostaną organizowane - mówił w programie "Graffiti" wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa. Z kolei RMF FM podało, że zaraz po powrocie posłów z wakacji do Sejmu trafi projekt o przesunięciu wyborów samorządowych.

"Zaraz po sejmowych wakacjach, we wrześniu, do Sejmu trafi projekt ustawy o przesunięciu wyborów samorządowych" - nieoficjalnie miał dowiedzieć się reporter RMF FM.

 

- Mamy do czynienia z kolizją terminów - kończącą się kadencją samorządową i parlamentarną. Tutaj trzeba - na co zwraca uwagę PKW - wykonać jakiś ruch. Jestem zwolennikiem, żeby np. wydłużyć kadencje samorządów - mówił z koeli w programie "Garffiti" na antenie Polsat News Marcin Ociepa. 

 

 

Słowa ministra pokrywają się z doniesieniami RMF FM wedle, których PiS ma zaproponować przeniesienie wyborów samorządowych z jesieni 2023 na wiosnę 2024 roku, żeby uniknąć kolizji z wyborami parlamentarnymi. 

 

- Spodziewam się we wrześniu, październiku rozstrzygnięć, które zadecydują, kiedy wybory będą organizowane - zaznaczył Ociepa. 

ap/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie