Małopolskie. Agresywny mężczyzna ugryzł policjanta. Grożą mu 3 lata więzienia

Polska
Małopolskie. Agresywny mężczyzna ugryzł policjanta. Grożą mu 3 lata więzienia
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Śląska Policja
Agresywny mężczyzna ugryzł policjanta

41-latek ugryzł interweniującego policjanta, wcześniej mężczyzna próbował uszkodzić radiowóz i uwolnić zatrzymaną partnerkę. Agresor był pijany i trafił do policyjnego aresztu. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Suchej Beskidzkiej (woj. małopolskie) udali się na ul. Mickiewicza, gdzie przed jednym z lokali gastronomicznych dwie nietrzeźwe osoby miały spać na ławce. 

 

Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze zastali kobietę i mężczyznę, z relacji policjantów wynika, że byli oni "pod widocznym działaniem alkoholu". W trakcie interwencji para wulgarnie odnosiła się do mundurowych i odmówiła wylegitymowania się.

Chciał uwolnić kobietę z radiowozu

W związku z agresywnym zachowaniem pijanych osób, mundurowi zdecydowali, że doprowadzą je na komendę, by ustalić ich dane. Widok zatrzymywanej kobiety zdenerwował jej kompana na tyle, że postanowił wydostać ją z radiowozu - próba "odbicia" partnerki okazała się jednak nieskuteczna, a awanturnik został obezwładniony przez drugi patrol wezwany wcześniej na miejsce. 

 

ZOBACZ: Francja. Policja zastrzeliła uzbrojonego w nóż mężczyznę na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle

 

Mężczyzna trafił do radiowozu, mimo tego jego emocje nie opadły - siedząc w środku próbował uszkodzić pojazd, kopiąc w drzwi i siedzenia. Jeden z policjantów postanowił ograniczyć jego ruchy, agresor nie chciał jednak dać za wygraną i w pewnym momencie ugryzł mundurowego w rękę. 

Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia

Para ostatecznie trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu 37-letnia kobieta została ukarana mandatami, w tym za niepodawanie danych w trakcie interwencji oraz "kilka innych wykroczeń", łączna kara, którą będzie musiała zapłacić to 1200 zł. 

 

ZOBACZ: Mazowieckie. 45-latkowi grozi osiem lat więzienia. Sprzedając wędliny, narażał ludzi na utratę życia

 

Dłużej w policyjnym areszcie posiedzi 41-latek. Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

mst/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie