Francja. Policja zastrzeliła uzbrojonego w nóż mężczyznę na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle

Świat
Francja. Policja zastrzeliła uzbrojonego w nóż mężczyznę na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle
Wikimedia Commons/Fyodor Borisov
Terminale lotniska Roissy-Charles de Gaulle

Francuska policja postrzeliła mężczyznę uzbrojonego w nóż na paryskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle. Mężczyzna miał wcześniej wymachiwać nożem w kierunku policjantów.

O incydencie poinformował portal francuskiego dziennika "Le Figaro". Mężczyzna z narzędziem przypominającym nóż miał ruszyć w kierunku policjantów. Wcześniej miał nim wymachiwać do funkcjonariuszy. 

 

Francuska policja graniczna oddała do mężczyzny strzał, który okazał się śmiertelny. "Le Figaro" pisze, że nie miał on stałego adresu zamieszkania. Nie wiadomo też, jaki był jego cel wizyty na paryskim lotnisku. Do zdarzenia doszło przed 8.30 na terenie terminalu 2F portu lotniczego Roissy-Charles de Gaulle. 

"Policja dokonała neutralizacji"

"Zachowując postawę opanowaną, policja dziś rano dokonała neutralizacji osoby uzbrojonej nóż na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle" - pisze paryska prefektura policji na Twitterze. 

 

 

ZOBACZ: Kanada. Jeździł po mieście i strzelał do bezdomnych. Są ofiary

 

Lotnisko Roissy-Charles de Gaulle to największy port lotniczy (jeden z łącznie trzech) obsługujący francuską stolicę. Z terminalu 2F, gdzie doszło do incydentu, odlatują także samoloty do Polski, w tym do Warszawy. 

 

 

laf/polsatnews.pl/Le Figaro
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie