Wojna w Ukrainie. Żołnierz fotografował miasto. W miesiąc zmieniło się w kompletną ruinę

Świat
Wojna w Ukrainie. Żołnierz fotografował miasto. W miesiąc zmieniło się w kompletną ruinę
Twitter/Biełsat
Miasto na skutek ostrzałów zmieniło się w ruinę

Ukraiński żołnierz od marca do kwietnia robił zdjęcia tego samego miejsca. Powoli zmieniało się ono w ruinę. Walki zmieniły miasto nie do poznania.

"Wiktor Muzyka - ukraiński żołnierz, który walczył w Mariupolu, opublikował serię zdjęć z jednego miejsca, pokazujących zmianę krajobrazu miasta w czasie walk. Pierwsze powstały w marcu, ostatnie w kwietniu. Tyle czasu wystarczyło, by miasto zamieniło się w ruiny" - napisała telewizja Biełsat.

 

ZOBACZ: W rosyjskich restauracjach "Wkusno i toczka" nie można zjeść frytek. Brakuje ziemniaków

 

Pierwsza fotografia została zrobiona 13 marca, czyli w pierwszych tygodniach wojny. Nie widać na niej większych szkód, a jedynie dym unoszący się nad miastem, zapewne na skutek wybuchów. Na kolejnych zdjęciach, spustoszenia są coraz większe.

 

Na ostatnim zdjęciu, które żołnierz wykonał 19 kwietnia można rozpoznać charakterystyczne dla tego miejsca obiekty, ale są one całkowicie zniszczone.

 

Bezpośrednie zniszczenia Ukrainy przekraczają 109 mld dolarów

Na początku sierpnia Kijowska Szkoła Ekonomii poinformowała, że zniszczenia ukraińskiej infrastruktury w wojnie z Rosją stanowi 108,3 mld dolarów, a na odbudowę tych obiektów potrzeba co najmniej 185 mld dolarów.

 

ZOBACZ: SBU udaremniła zamach na ukraińskich polityków. Kulisy działania służb

 

W sumie od początku wojny siły rosyjskie zniszczyły, uszkodziły lub zajęły 388 przedsiębiorstw w Ukrainie, 1991 sklepów, 511 budynków administracyjnych, 2217 placówek oświatowych, ponad 900 zakładów opieki zdrowotnej, ponad 105 tys. samochodów osobowych oraz 18 lotnisk cywilnych.

msm/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie