Wojna w Ukrainie. Dzieci zbierają pieniądze dla Sił Zbrojnych. "Bohaterowie nie noszą peleryn"

Świat
Wojna w Ukrainie. Dzieci zbierają pieniądze dla Sił Zbrojnych. "Bohaterowie nie noszą peleryn"
Twitter/Ukrinform i Instagram/hvc.odesa
Młodzi Ukraińcy pomagają ukraińskiemu wojsku

Dziesięcioletnia Dasza z Odessy zdecydowała, że sprzeda swoje długie włosy, a uzyskane pieniądze przekaże Siłom Zbrojnym Ukrainy. Na taki sam cel zarobione pieniądze przeznaczył piątoklasista Nazar ze Lwowa. Chłopiec sprzedaje robiony razem z babcią kwas chlebowy.

"Dasza ma 10 lat i te długie kosmyki hoduje od czterech. W jednej chwili obcięła 58 cm, by sprzedać i przekazać dochód na potrzeby Sił Zbrojnych" - napisało Centrum Wolontariatu Humanitarnego w Odessie.

 

Dziewczynka przyszła do organizacji ze stosem banknotów. Opowiedziała całą historię, przekazała pieniądze i poprosiła, by fundusze trafiły do tych "walczących o spokojne niebo i wolną ziemię".

 

ZOBACZ: Kolejny rosyjski film propagandowy. Młodzi ludzie deklarują wierność Putinowi

 

"Krótka opowieść o małej dziewczynce o wielkim ukraińskim sercu i duszy, o powierzchni 603 548 km2. Wciąż nie potrafimy powstrzymać emocji, a nawet szoku, do czego zdolni są Ukraińcy od najmłodszych lat. W dzisiejszych czasach bohaterowie nie noszą peleryn. Bohaterowie nie noszą nawet ubrań z działu dla dorosłych. Ale nie ma wątpliwości co do ich odwagi i poświęcenia" -podało Centrum.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Гуманітарний волонтерський центр Одеса 🇺🇦 (@hvc.odesa)

Piątoklasista ze Lwowa sprzedaje kwas chlebowy, by pomóc wojsku

Z kolei Nazar, uczeń V klasy Liceum nr 75 im. Łesi Ukrainki ze Lwowa zdecydował, że nie będzie siedzieć w wakacje w domu z telefonem, ale zrobi coś, co pomoże wojsku - donosi Ukrinform. Chłopiec wraz z babcią robi kwas chlebowy, a następnie sprzedaje go na podwórku.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosjanie wywieźli ponad 5 tys. dzieci. Udało się odzyskać niewielu

 

- Wolontariat to dla mnie pomoc siłom zbrojnym, wojsku, ludziom w Ługańsku, Doniecku. Każdy może teraz zgłosić się na ochotnika - powiedział Nazar.

 

msm/ac/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie