Wojna na Ukrainie. Wzruszające spotkanie córki z tatą wracającym z frontu

Świat
Wojna na Ukrainie. Wzruszające spotkanie córki z tatą wracającym z frontu
Stratcom Centre UA
Ukraińska dziewczynka biegnie na spotkanie z ojcem

"Mała księżniczka czekała na powrót taty z wojny. Tyle szczęścia i radości na tym długo wyczekiwanym spotkaniu! Niech każde dziecko czeka na swoich rodziców i ich przytula!" - brzmi opis nagrania w serwisie Telegram. Wideo szybko stało się wiralem.

Kilkuletnia dziewczynka z Ukrainy biegnie po peronie dworca kolejowego, by przywitać się z ojcem - tak można w skrócie opisać wzruszające nagranie udostępnione w mediach społecznościowych. Trudno jednak oddać emocje towarzyszące tej scenie. Córeczka po chwili rzuca się w ramiona młodego żołnierza, który trzyma niebiesko-żółte balony i bukiet kwiatów.

 

Z opisu wideo można wywnioskować, że dziewczynka zobaczyła swojego tatę po raz pierwszy od wielu miesięcy. Mężczyzna wrócił z frontu, by odwiedzić rodzinę na kilka dni. "Dla takich chwil walczą obrońcy Ukrainy. Żołnierz wraca na przepustkę do rodziny. Tak wyglądało jego spotkanie z córeczką" - czytamy na profilu telewizji Biełsat.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Członkowie rodzin poległych żołnierzy nie będą powoływani do armii

 

Opublikowany w poniedziałek materiał podała dalej agencja informacyjna UNIAN oraz Centrum Komunikacji Strategicznej i Bezpieczeństwa Informacji przy Ministerstwie Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy Stratcom Centre. Wystarczyła doba, by nagranie zostało wyświetlone na Twitterze dziesiątki tysięcy razy.

 

Krwawe walki na wschodzie Ukrainy. Wciąż giną cywile

Najnowsze informacje mówią o śmierci trzech mieszkańców obwodu donieckiego w wyniku rosyjskich ostrzałów. Dane potwierdził szef władz obwodowych Pawło Kyryłenko. Dwie z tych osób zginęły w Marjince, jedna w Bachmucie. Wiadomości na temat kolejnych ofiar wśród cywilów w obwodzie donieckim napływają każdego dnia.

 

W najgorszej sytuacji są miejscowości położone wzdłuż i w pobliżu frontu. Rosjanie cały czas ostrzeliwują te pozycje z artylerii, używają też lotnictwa do bombardowań. Zagrożeniem objęty jest cały region. Aby ograniczyć straty wśród ukraińskich mieszkańców, prezydent Wołodymir Zełenski nakazał w sobotę przymusową ewakuację wszystkich obywateli z obwodu donieckiego.

 

map/arż / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie