Wizz Air wznawia loty do Rosji

Świat
Wizz Air wznawia loty do Rosji
WikimediaCommons/MarvinMutz
Wizz Air wznowi połączenie Abu Zabi - Moskwa

Linia lotnicza Wizz Air po pięciomiesięcznej przerwie ponownie uruchomi połączenie Abu Zabi - Moskwa. Loty na tej trasie zostały zawieszone 27 lutego, po inwazji Rosji na Ukrainę.

Tania linia lotnicza Wizz Air chce wznowić połącznie do Moskwy. Loty będą odbywały się z Abu Zabi - stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Połączenie obsłuży Wizz Air Abu Dhabi, która jest spółką joint venture pomiędzy węgierską linią lotniczą, a funduszem majątkowym Abu Dhabi ADQ.

 

Wizz Air pierwotnie zapowiedział takie połącznie w październiku 2021 roku. Loty rozpoczęły się w grudniu, a następnie zostały zawieszone w lutym 2022, trzy dni po agresji Rosji na Ukrainę.

 

O decyzji spółki mówił dyrektor zarządzający Wizz Air Abu Dhabi Michael Berlouis. - Obsługujemy sieć 34 miejsc docelowych w promieniu pięciu godzin lotu od Abu Zabi, zapewniając bardzo niskie ceny do różnych miejsc docelowych. Wspieramy branżę turystyczną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wzmacniając połącznie regionalne i globalne, zgodnie z przepisami w poszczególnych krajach – stwierdził cytowany przez gazetę Gulf News.

 

ZOBACZ: Linie lotnicze zgubiły jej walizkę. W środku była urna z prochami rodziców

 

W serwisie internetowym linii lotniczej można zarezerwować wskazany lot. Pierwszy dostępny termin to 3 października.

 

Spółka Wizz Air Abu Dhabi jest zarejestrowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jak zauważa Reuters, inni przewoźnicy z tego kraju, w tym linie lotnicze Emirates, kontynuowali loty do Rosji po inwazji na Ukrainę.

jk/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie