Egzaminatorzy WORD wznawiają protest. Chcą podwyżek i zmian w przepisach

Moto
Egzaminatorzy WORD wznawiają protest. Chcą podwyżek i zmian w przepisach
Polsat News
Pierwsze protesty egzaminatorów miały miejsce na początku lipca

Egzaminatorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego wznawiają protest w całym kraju. Domagają się zmian w przepisach dotyczących egzaminów na prawo jazdy oraz podwyżek. Dotychczasowe rozmowy z przedstawicielami Ministerstwa Infrastruktury nie przyniosły zmian oczekiwanych przez protestujących.

Pierwszy protest egzaminatorów odbył się na początku wakacji. Wówczas testy na prawo jazdy nie odbywały się w 27 regionalnych ośrodkach ruchu drogowego m.in w Szczecinie, Toruniu, Białymstoku, Rzeszowie, Gdyni czy też Gdańsku. 

 

Egzaminatorzy brali urlopy lub korzystali ze zwolnień lekarskich. Protest przerwano bo rozmowy z egzaminatorami podjął resort infrastruktury.

 

ZOBACZ: Protest przeciwników CPK przed Sejmem. Marcin Horała: Nie stanie się tak, że wszyscy będą zadowoleni

 

Po serii spotkań uzgodniono utworzenie w ministerstwie zespołu roboczego, który będzie pracował nad postulatami egzaminatorów. Zaledwie 3 dni później wiceminister Rafał Weber zapowiedział, że podwyżek nie będzie.

 

Do udziału w proteście zgłaszają się kolejni pracownicy, co oznacza, że egzaminy państwowe w wielu miastach nie odbędą się.  

 

WIDEO: Protest egzaminatorów z WORD

Protest egzaminatorów. Wzrośnie cena za egzamin?

Oprócz podwyżek dla egzaminatorów protestujący domagają się zmian w systemie przeprowadzania testów. 

 

Jednym z postulatów jest podwyższenie ceny za praktyczny egzamin państwowy, ponieważ zdaniem egzaminatorów koszty amortyzacji auta oraz paliwa przewyższają opłatę. 

 

- Jesteśmy w sytuacji, w której do ministra skierowano wiele pism ze strony dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, by ta opłata była zrewaloryzowana. Koszt przeprowadzenia egzaminu praktycznego przewyższa opłatę egzaminacyjną w dobie podwyższających się cen chociażby energii oraz paliwa - mówił w lipcu Polsat News Roman Nowak, dyrektor Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. 

dsk/grz / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie