Niemcy. 3-latek zwolnił hamulec ręczny. Auto przejechało 50-latka

Moto
Niemcy. 3-latek zwolnił hamulec ręczny. Auto przejechało 50-latka
pixabay/ zdj. ilustracyjne
Młodszy z chłopców miał odpiąć pas i przypadkowo zwolnić zaciągnięty hamulec

3-letni chłopiec przypadkowo zwolnił hamulec ręczny. Samochód stoczył się i wjechał w 50-letniego mężczyznę, który zginął na miejscu. Do wypadku doszło w sobotę wieczorem w Mettmann (Nadrenia Północna-Westfalia).

- Mężczyzna został uderzony przez auto i wpadł pod nie - przekazała portalowi TAG 24 straż pożarna. Pomimo prób reanimacji zmarł na miejscu wypadku.

 

Policja ustaliła, że wcześniej w zaparkowanym samochodzie przebywało dwóch chłopców, 6-latek oraz 3-latek Obu na tylnym siedzeniu umieścił ojciec. Miał również zapiąć im pasy bezpieczeństwa. 

"Przypadkowo zwolnił hamulec"

Młodszy z chłopców miał odpiąć pas i przypadkowo zwolnić zaciągnięty hamulec ręczny. Auto zaczęło się staczać. 45-letni ojciec chłopców był wprawdzie w pobliżu auta, ale rozmawiał ze znajomymi i nie zdążył zareagować.

 

ZOBACZ: Syreny w remizach. Strażacy minutą ciszy uczcili kolegę, który zginął w wypadku

 

- 3-latek prawdopodobnie przedostał się na przednie siedzenia i przypadkowo zwolnił hamulec ręczny - przekazała policja. 

 

Ojciec i towarzyszący mu mężczyźni, gdy spostrzegli co się stało, próbowali zapobiec wypadkowi. Bezskutecznie. Samochód wjechał w 50-latka. 

laf/TAG 24
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie