Wschowa: Atak na policjanta. 18-latek próbował ugodzić nożem funkcjonariusza 

Polska
Wschowa: Atak na policjanta. 18-latek próbował ugodzić nożem funkcjonariusza 
Lubuska Policja
Podczas ataku 18-latek groził funkcjonariuszowi pozbawieniem życia

18-latek groził pozbawieniem życia policjantowi i ruszył na niego z nożem we Wschowej (woj. lubuskie). Do ataku doszło, gdy funkcjonariusze usiłowali zatrzymać mężczyznę, niszczącego samochody zaparkowane w centrum miasta. Nastolatek usłyszał zarzuty, grozi mu do 10 lat więzienia. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę 31 lipca, ale policja lubuska powiadomiła o nim w środę. Funkcjonariusze po dwukrotnie otrzymywali wezwanie w sprawie 18-latka, który niszczył samochody, obrzucając je kamieniami.

18-latek chwycił nóż i zaatakował policjanta

"Mężczyzna nie reagował na polecenia do zatrzymania się i chcąc uniknąć odpowiedzialności za uszkodzone pojazdy podjął ucieczkę. Po krótkim pościgu wbiegł do budynku, a następnie do mieszkania. 18-letni agresor chwycił nóż kuchenny i zaatakował policjanta" - powiadomiła nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie

 

ZOBACZ: Krasnystaw. 28-latek zaatakował nożami swoich rodziców. Ranił też policjanta

 

Zgodnie z relacją mundurowej, jedynie dzięki "zwinności i szybkości" policjant uchronił się przed ciosami zadanymi w okolice uda i klatki piersiowej.

 

Podczas ataku 18-latek groził funkcjonariuszowi pozbawieniem życia. Po obezwładnieniu udało się go zatrzymać i odprowadzić do pomieszczenia dla osób zatrzymanych wschowskiej Policji.

W poniedziałek Sąd Rejonowy we Wschowie zadecydował o zastosowaniu wobec 18-latka trzymiesięcznego aresztu. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.  

anw / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie