Wielka Brytania. 50-kilogramowy żółw sparaliżował ruch kolei blisko Londynu. Potrącił go pociąg

Świat
Wielka Brytania. 50-kilogramowy żółw sparaliżował ruch kolei blisko Londynu. Potrącił go pociąg
Twitter.com/Network Rail Anglia
Żółw wstrzymał ruch pociągów na kolejowej trasie pod Londynem.

Ważący około 50 kilogramów afrykański żółw pustynny zatrzymał ruch pociągów w pobliżu londyńskiego lotniska Stansted. Jeden ze składów potrącił jednak zwierzę, które musieli zabrać z torowiska specjaliści. Obrażenia były jednak niewielkie. "Clyde ma się dobrze i wkrótce wróci do domu" - przekazali kolejarze. Połączenia zostały przywrócone po półtoragodzinnej przerwie.

Znacznych rozmiarów afrykański żółw pustynny został w poniedziałek potrącony... przez pociąg w pobliżu przystanku Harling Road na trasie kolejowej między Norwich a lotniskiem Londyn Stansted.

 

Kolej: Potrącony żółw będzie zdrowy

Przewoźnik Greater Anglia podał na Twitterze, że incydent zablokował ruch pociągów.

 

Diane Akers, pasażerka składu jadącego do Norwich, opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie zwierzęcia, które znajdowało się na środku torowiska. "Żyje, ale jest ranny" - napisała.

 

 

Operator kolejowy Greater Anglia poinformował dziennik "The Guardian", że żółw został zabrany z torów przez specjalistów zajmujących się zwierzętami do kliniki. "Zostaliśmy poinformowani, że żółw będzie zdrowy" - poinformowała spółka.

 

ZOBACZ: Łotwa. Mors arktyczny na plaży w Lipawie. Prawdopodobnie ten sam osobnik, który odwiedził Polskę

 

Służby wyjaśniły, że zwierzę o imieniu Clyde uciekło z pobliskiego parku dzikich zwierząt.

 

"W poniedziałek uratowaliśmy 50-kilogramowego żółwia afrykańskiego z torów w pobliżu stacji Harling Road po tym, jak został potrącony przez pociąg, który uszkodził jego skorupę. Clyde ma się dobrze i wkrótce wróci do domu. Prawdopodobnie był trochę zszokowany" - napisała we wtorek inna spółka kolejowa - Network Rail Anglia - na Twitterze.

 

Pasażerka: Tego się nie spodziewałam

Jedna z pasażerek, Lydia Jane White napisała na Twitterze, że nigdy nie spodziewała się usłyszeć od maszynisty, iż "pociąg utknął z powodu leżącego na torach żółwia, który jest zbyt ciężki, by go podnieść".

 

ZOBACZ: Japonia. Żółw wstrzymał loty na międzynarodowym lotnisku

 

Ruch pociągów został wznowiony po półtorej godziny przerwy.

hlk/wka/Polsatnews.pl/"The Guardian"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie